Слухати

Зброю до Південного Судану продають ще 7 країн, серед яких РФ та Китай, — Центр дослідження Африки

30 вересня 2017 - 15:21
За словами співзасновника Центру дослідження Африки, Amnesty International вибірково критикує країни, які постачають зброю до Південного Судану
Зброю до Південного Судану продають ще 7 країн, серед яких РФ та Китай, — Центр дослідження Африки / Новини на Громадському радіо

Олександр Мішин, співзасновник Центру дослідження Африки, в ефірі Громадського радіо заявив про те, що зброю до Південного Судану, окрім України, продають 7 країн, серед яких – Китай, Російська Федерація, Канада, Судан, Іран, Ізраїль та ПАР.

«Фактично, в даний час, можна вести мову про те, що сім інших країн постачають зброю. На першому місці за обсягом постачання зараз є Китай. Це компанія Norinco. Значні постачання робить Росія, компанія «Рособоронэкспорт». Також раніше активно була залучена компанія з Канади – Streit Group. Це бронетехніка. Зброю до Південного Судану через Military Industry Corporation постачає Судан, а також Іран – через Defense Industries Organization. Ну і, звісно, ще є Ізраїль, який давно має зв’язки з Південним Суданом, і активно присутній на їхньому внутрішньому ринку зброї. Там працює Israel Military Industries.Вона постачає до країни автоматичну стрілецьку зброю. Ще є Південно-Африканська Республіка», — розповів в ефірі Громадського радіо Олександр Мішин.

Водночас, за його словами, Україна стоїть біля витоків бронетанкових сил Південного Судану, а також зробила великий внесок у створення військово-повітряних сил цієї країни, продавши кілька гелікоптерів.

«Ці операції щодо танків відбувалися у 2012 році. Україна реалізувала 77 танків Т-72 . Щодо гелікоптерів, то ці операції були в 2015 році. Ми туди реалізували 5 гвинтокрилів Мі-28», — пояснив експерт.

На думку Олександра Мішина, Amnesty International вибірково критикує країни, які постачають зброю до Південного Судану.

«Мені невідомо, яка мотивація в цієї організації, і складно сказати, які інтереси вони переслідують. Але має місце той факт, що це схоже на інформаційну операцію проти українських експортерів зброї до Південного Судану, і в більш широкому сенсі – до Африки загалом», — заявив співзасновник Центру дослідження Африки.

Нагадаємо, 25 вересня міжнародна організація Amnesty International заявила, що Україна причетна до незаконних поставок зброї до Південного Судану.

Зокрема, у організації повідомили про те, що у 2014 році «Укрінмаш» підписав контракт з ОАЕ на поставку тисяч кулеметів, мінометів, РПГ і мільйонів боєприпасів до Південного Судану.

Український постачальник зброї «Укрінмаш» підтвердив Громадському радіо підписання контракту на постачання зброї до Південного Судану, проте заявив, що поставок не відбувалося

А очільник держпідприємства «Укрінмаш» в ефірі Громадського радіо повідомив про те, що в Україні існує 6 компаній спецімпортерів, уповноважених на торгівлю зброєю та товарами подвійного призначення, тому зброю до Південного Судану могла продавати одна із 6 компаній спецімпортерів, окрім «Укрінмашу».

З повною версією розмови з очільником державного підприємства «Укрінмаш» Сергієм Слюсаренком можна ознайомитися за посиланням

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+