Слухати

Головна причина референдуму в Каталонії — політика Рахоя, — журналіст

01 жовтня 2017 - 22:16
Каталонці пішли на референдум, бо вважають себе обманутими

Таку думку висловив в ефірі Громадського радіо кореспондент російського видання «Новая Газета» Юрій Сафронов.

За його словами, раніше каталонцям розширили права на автономію, але потім з допомогою Конституційного суду відібрали його.

«Головна причина полягає у тому, що у 2005 році іспанський соціалістичний прем’єр-міністр Хосе Сопатеро нарешті пішов на зустріч каталонцям і розширив їхні права на автономію. Але у 2006 році теперішня правляча партія Рахоя затіяла судовий процес. Вони подали скаргу в Конституційний суд, який до 2010 року прийняв рішення відмінити 14 статей цієї конституційної реформи у Каталонії. Саме це вважається головною причиною – каталонці себе зараз вважають обманутими, бо їм спочатку дали права, а потім відібрали», — розповів журналіст.

Він також розповідає, що каталонська влада намагалась упродовж 6 років домовитися про поступки, але у них цього не вийшло.

«Вони хотіли повернути їм право брати частину податків. Тому що каталонці відчувають, що вони платять за частину іспанців. Це один із найбагатших регіонів, звідки вони платять більше податків і майже все забирає Мадрид, а назад уже повертається менше. Вони хочуть отримати розширене право розпоряджатися власними грошима. Усе це наклалося на економічну кризу 2011 року. І на недалекоглядну політику Рахоя, який завжди розмовляв із каталонцями не мовою політики, а суду», — зазначив Юрій Сафронов.  

Як відомо, сьогодні, 1 жовтня, у Каталонії проходить референдум про незалежність, який уряд Іспанії вважає незаконним.

Згодом повідомлялось, що у Барселону, столицю автономного округу Каталонії, з’їхалися трактористи та пожежники, аби перекрити рух для правоохоронців, котрі блокують виборчі дільниці.

МВС Іспанії повідомляло, що у результаті зіткнень в день референдуму про незалежність Каталонії від Іспанії отримали поранення 11 поліцейських. Загалом постраждало понад 460 цивільного населення  унаслідок сутичок під час референдуму у Каталонії. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+