Слухати

Виборчі дільниці у Барселоні захищають трактористи та пожежники, — журналіст (фото, відео) / Новини на Громадському радіо

Виборчі дільниці у Барселоні захищають трактористи та пожежники, — журналіст (фото, відео)

01 жовтня 2017 - 11:59
Близько 1300 шкіл у Барселоні зайняті місцевими мешканцями під видом батьківських зборів або місцевих свят

У Барселону, столицю автономного округу Каталонії, де сьогодні, 1 жовтня, проходить невизнаний урядом Іспанії референдум про незалежність регіону, з’їхалися трактористи та пожежники, аби перекрити рух для правоохоронців, котрі блокують виборчі дільниці.

Про це в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо повідомив журналіст Андрій Мовчан, який зараз перебуває в Каталонії.

«У Барселону у п’ятницю ввечері з’їхалося багато тракторів, аби перекрити можливий рух техніки Цивільної гвардії. Я так розумію, що у Барселону вони з’їхалися, оскільки тут проживає 75% населення автономії, тут відбуватимуться основні події. Немає сенсу блокувати дільниці у якомусь селі, куди поліція взагалі не сунеться», — сказав журналіст.

576_1 506 677 737photo_2017-09-29_11-33-40.jpg

Прихильники незалежності Каталонії готуються захищати дільниці // naciodigital.cat
Прихильники незалежності Каталонії готуються захищати дільниці
naciodigital.cat

Він додав, що декілька днів тому про такі ж дії заявили і пожежники. Вони збираються ставити так звані кордони безпеки, щоб унеможливити прохід поліції деякими вулицями і захистити виборчі дільниці.

За словами Мовчана, людей, які захищають виборчі дільниці, налічується до 10% від тих громадян, які мають у регіоні виборче право.

Близько 1300 із 2000 шкіл, які є у Барселоні, зайняті місцевими мешканцями під видом батьківських зборів або місцевих свят.

«Багато людей провели там усю ніч, аби вночі поліція чи цивільна гвардія не змогли закрити ці дільниці для голосування. Біля мого будинку так само окупували свою школу, зробили там невеличкий пікнік і збиралися провести там усю ніч», — розповів Мовчан.

За його словами, люди стоять попереду шкіл і намагаються не підпускати поліцію. Уже зафіксовані перші спроби поліції зайти на територію цих виборчих дільниць.

Разом з тим, видання The Spectator Index повідомляє, що поліція Іспанії штурмувала виборчу дільницю, де намагався проголосувати президент Каталонії.

Тим часом уряд Каталонії відкрив електронну форму для голосування. Мовчан зазначив, що, ймовірно, влада Каталонія приховувала інформацію про цей сайт, щоб вдала Іспанії не змогла закрити його. Оскільки сайти, пов’язані з референдумом в Каталонії, закривались центральною владою.

Організатори референдуму наголошують на тому, що це мирний захід, розповів Мовчан. За його словами, ідею відокремлення Каталонії підтримує понад половини людей.

«Настрої серед них занадто оптимістичні. Вони постійно говорять, що платять Мадриду більше податків, а коштів отримують назад менше. Горять про 815 млрд євро недофінансування. Утрати, наприклад розрив економічних зв’язків з іспанським ринком, куди продається 37% товарів з Каталонії, після проголошення незалежності можуть стати більшими і перекрити ці 15 млрд», — зазначив Мовчан.

1200_1 506 678 351photo_2017-09-29_11-36-58.jpg

Трактористи їдуть до Барселони // naciodigital.cat
Трактористи їдуть до Барселони
naciodigital.cat

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+