Слухати

Як підвищити рівень англійської мови? Бігати! У Києві пройшла перша у сезоні англомовна пробіжка / Новини на Громадському радіо

Як підвищити рівень англійської мови? Бігати! У Києві пройшла перша у сезоні англомовна пробіжка

01 жовтня 2017 - 17:46
У Києві поєднали ранкові заняття спортом та практику розмовних клубів, так з’явився біговий клуб

Ранок. Маріїнський парк. Невеличка група спортсменів займається зарядкою. Ніби традиційна ситуація для недільного ранку, якщо б не одна відмінність — усі спортсмени розмовляють виключно англійською, модератор з гарною вимовою допомагає виконувати спортивні вправи, консультує, а потім вся група, тихо розмовляючи англійською, починає бігти у напрямку Київо-Печерської Лаври.

Але це не іноземці — це українці, члени Бігового клубу English Running Club, які зранку 1 жовтня вийшли на англомовну пробіжку. Вони поєднали мовну практику зі спортом.

22 155 435_869 691 409 845 078_1 833 925 058_n.jpg

Учасники бігового клубу // Фото: Катерина Шумейко
Учасники бігового клубу
Фото: Катерина Шумейко

Модератор події Катерина Шумейко, яка є держслужбовцем та працює у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, розповіла Громадському радіо, як вони дійшли до ідеї об’єднати спілкування англійською мовою та біг.

“Всі ми члени одного клубу Your English Speaking CLUB, який працює у Києві. На початку року за ініціативи нашого засновника Анатолія Дідура ми вже  бігали, розмовляючи англійською, але з цієї осені почався новий сезон, — каже Катерина, — Тепер ми бігаємо раз на тиждень в четвер, а раз на два тижні зустрічаємось у неділю. Сьогодні ми зібрали групу на метро “Арсенальна”, почали з англомовної розминки, потім вивчали англійські слова, пов’язані зі спортом, бо часто люди добро знають англійську мову, але термінологію не знають, а потім побігли за маршрутом Метро “Арсенальна” — Мати-Батьківщина - Метро “Арсенальна”. Ми бігли та спілкувалися англійською, попри те, що в нас дуже різний рівень як англійської, так спортивної підготовки. А скінчилось усе лекцією на тему жіночого здоров’я, ми запросили досвідченого лікаря, який розповів нам про вплив спорту на жінок. Лекція йшла частково англійською, а частково українською мовою”.

22 192 754_869 691 179 845 101_2 108 582 659_n.jpg

Учасники клубу на лекції з жіночого здоров'я // Фото: Катерина Шумейко
Учасники клубу на лекції з жіночого здоров’я
Фото: Катерина Шумейко

Анатолій Дідур, автор ідеї та засновник Your English Speaking CLUB поділився досягненнями одного з членів англомовної пробіжки. “Один з членів нашого комьюніті тільки у лютому почав бігати з English Speaking, а вже в жовтні летить до Лісабона, де буде бігти марафон. У нього була досить хороша англійська, він працював у США. Але маючи гарний англійській він прийшов до клубу, щоб не втратити рівень, та ось знайшов собі ще і хобі”.

«Але є глобальна ціль,  — розказує Анатолій Дідух. — Щоб українці знали англійську мову, їхали вчитися закордон, в Британію та США, а потім поверталися додому розбудовувати Україну. Ми намагаємося робити це через різні методи, через спорт та спілкування».

Катерина каже, що її рівень англійської мови підвищився, а після тренувань з бігу вона збирається брати участь у великому марафоні. “Але найважливіше, це створення спільноти, яка дуже позитивна, успішна, активна, з відкритим поглядом на світ. Ми багато часу проводимо разом, не тільки бігаємо, але й подорожуємо, завдяки пробіжкам та англійському, дехто вже знайшов кращу роботу з більш високою оплатою. Мені здається, що бігати — це найкращий спосіб підвищувати рівень своєї англійської, знаходити друзів, та гарно із користю проводити вільний час”.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+