Слухати

Справа п’яти екс-беркутівців: Прокуратура проводитиме слідчі експерименти до березня 2018  / Новини на Громадському радіо

Справа п'яти екс-беркутівців: Прокуратура проводитиме слідчі експерименти до березня 2018

03 жовтня 2017 - 18:02
Шевченківський районний суд міста Києва затвердив клопотання ГПУ про подовження терміну слідчих експериментів у справі 5 екс-беркутівців

Сьогодні, 3 жовтня, Святошинський районний суд Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України щодо продовження терміну проведення слідчих експериментів у справі 5 екс-беруктівців — Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. 

Один із звинувачених екс-беркутівців Сергій Тамтура вважає, що продовження терміну слідчих експериментів лише ще більше затягує цю справу, в той час як обвинувачені вже кілька років знаходяться під слідством. 

«Суд ні в чому не обмежував сторону обвинувачення щодо формування таких матеріалів кримінального провадження. Тому надання таких переваг у даному процесі я вважаю значним порушенням. А якщо до березня 2018 року не буде експертів-геодезистів та балістів? Будемо чекати, поки вони вийдуть з навчальних закладів? Поки отримають досвід?», — розповідає Олег Янішевський. 

22 214 930_1 397 708 853 680 200_587 874 732_n.jpg

Екс-беркутівець Олег Янішевський // Громадське радіо
Екс-беркутівець Олег Янішевський
Громадське радіо

На засіданні також проходив допит постраждалих. Одним з них був Роман Пятковський, який 20 лютого 2014 року був поранений на Інститутській. Вже у 2017 році Роман помер від пневмонії, тому замість нього на суді з’явилась його мати, як свідок у цій справі. 

 «У нього був в’язаний шарф та в’язані руковиці, темно-сині спортивні штани», — розказує мати Романа Пятковського

Мати Романа також розповіла деталі перебування її сина у лютневі дні 2014 року. Далі  ГПУ надала відео, на якому Роман Пятковський разом з працівником прокуратури розповідає про момент поранення. У його описі було кілька неточностей. Зокрема стосовно часу та місця поранення. Роман на відео говорить, що був поранений між 12:00-12:30 дня. Проте у лікарню він потрапив о 9 годині ранку. Адвокати обвинувачених також додають, що барикада, про яку згадує Роман на відео було надто високою, щоб у нього могли влучити з верхньої частині вулиці Інститутська. 

«На 12:00 чи 12:30 ця барикада була щільною та високою, бо вона з годинами лише зростала, — пояснює адвокат Стефан Решко. Її не розбирали. Якщо виходити з версії сторони обвинувачення ця та інша барикада знаходились на шляху того, хто стріляв. Така висота барикади є перешкодою. Важко було поранити людину з того місця, на яке вказує сторона обвинувачення, враховуючи характер поранення потерпілого — поранення у бік»

На засіданні також була суперечка з приводу того, що на відео опис одягу Романа не збігається з одягом, над яким була проведена експертиза прокуратури.

«На відео потерпілий зазначив, що був одягнутий у чорні штани та у військовий камуфляж зеленого кольору. Очевидно, що куртка, яка була на дослідженні — це не та куртка, яка була у його показах. Під час слідчого експерименту він чітко зазнав, що був у військовому бушлаті без капюшону і в чорних штанах», — заявляє Стефан Решко.

 

22 193 156_1 397 709 083 680 177_727 400 325_n.jpg

Прокурор Яніс Сімонов  // Громадське радіо
Прокурор Яніс Сімонов
Громадське радіо

«Є 128 епізодів. 80 поранених і 48 вбитих. Сьогодні був досліджений 75 епізод. Це лише щодо потерпілих. Далі допити свідків та інші матеріали справи. Сьогодні ми взагалі планували дослідити три епізоди», — вважає прокурор Роман Псюк. 

Нагадаємо, що 17 травня 2016 року суд розпочав розгляд справи проти колишніх бійців «Беркута». Їх обвинувачують у розстрілі активістів Майдану на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року. Вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській, але 20 із них і досі у розшуку. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. 

Андрій Кобалія для Громадського радіо. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+