Слухати

Справа вербувальників: Суд боїться розглядати справу, бо складна і пов’язана з Росією  / Новини на Громадському радіо

Справа вербувальників: Суд боїться розглядати справу, бо складна і пов’язана з Росією

03 жовтня 2017 - 22:23
Тому, за словами Марії Томак, суд повернув обвинувальний акт прокуратурі.

Таку думку висловила в ефірі Громадського радіо координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак.

У вівторок, 3 жовтня, Солом’янський райсуд Києва розглядав так звану «справу вербувальників» українських громадян, яких під виглядом пропозиції роботи кур’єром у Росії заманювали у схему наркоторгівлі. 

За словами Марії Томак, справа потрапила до Солом’янського райсуду Києва ще на початку літа, коли утретє підозрюваним обирали запобіжний захід, і за цей час суд так і не перейшов до розгляду справи.

«Сьогодні суд поставив питання щодо можливості переходу до розгляду, зачитування обвинувального акту, — говорить Томак. — Але суд несподівано вирішив, що він поверне обвинувальний акт прокуратурі. Жодної мотивації озвучено не було, ми не маємо поняття з чим це пов’язано».

За її словами, таке рішення суду може бути пов’язане із побоювання розглядати цю справу, бо вона є складною і пов’язана певним чином із Росією.

«Якщо прокуратура не буде це оскаржувати, апеляція відхилить скаргу, то прокуратурі доведеться допрацьовувати цей акт», — говорить Марія Томак.

Як повідомлялось, 2 грудня 2016 року Департамент МВС із запобігання злочинів щодо торгівлі людьми виявив масштабний канал вербування українських громадян для використання їх в якості наркокур’єрів у Російській Федерації.

Тоді затримали трьох громадян України і одного громадянина Молдови, які організували злочинну схему.

В результаті злочинної діяльності цього угруповання, що співпрацює, за попередніми даними, з корумпованими співробітниками російської поліції, за звинуваченням у поширенні наркотиків в Росії за гратами опинилося понад 400громадян України, яких завербували.

5 серпня в України почався судовий процес щодо так званих вербувальників, яких винуватять у залученні українських громадян до наркоторгівлі в Росії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+