Слухати

Україна пропонує ЄС створити новий формат для країн Східного партнерства

03 жовтня 2017 - 13:25
Україна, Молдова та Грузія потребують тіснішої співпраці з ЄС, зокрема, у секторі безпеки й оборони, заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе
Україна пропонує ЄС створити новий формат для країн Східного партнерства / Новини на Громадському радіо

Україна, Молдова та Грузія потребують започаткування додаткового формату взаємодії «ЄС+3» у рамках програми Європейського Союзу для країн Східного партнерства.

Країни Східного партнерства мають заручитися готовністю ЄС тримати двері відчиненими, заявила віце-прем`єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи на відкритті щорічної конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

«Країни Східного партнерства потребують диференційованого підходу і, можливо, започаткування додаткового формату взаємодії «ЄС+3» (Україна, Молдова, Грузія), для того, щоб зосередитися на дуже конкретних речах. Ідеться про нашу співпрацю в інфраструктурних проектах, зниження роумінгових тарифів, збільшення квот на навчання в європейських вищих навчальних закладах, стажування державних службовців в інституціях ЄС та держав-членів, створення спільного авіаційного простору, уніфікацію послуг поштових доставок і поступову інтеграція до енергетичного ринку ЄС», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона додала, що Україна, Молдова та Грузія потребують тіснішої співпраці з ЄС також у секторі безпеки й оборони, адже мають схожі виклики та спільного агресора – Росію.

Спільні проблеми та виклики трьох країн у рамках Східного партнерства потребують більш адаптованої політики і моделі співпраці з ЄС, наголосила віце-прем’єрка.

За її словами, нинішні реалії вимагають більшої гнучкості інструментів ЄС в рамках Східного партнерства: «Інструменти, які мали країни-кандидати на вступ, можна адаптувати до Східного партнерства, але, очевидно, що говорити про таке рішення під час листопадового саміту зарано».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+