Слухати

Ляшка, як і Саакашвілі, на «революції на граніті» не було, — учасник акцій

04 жовтня 2017 - 15:46
Учасники Революції на граніті спростовують заяву депутата-«радикала» Олега Ляшка про участь у подіях тих днів
Ляшка, як і Саакашвілі, на «революції на граніті» не було, — учасник акцій / Новини на Громадському радіо

Учасник студентського голодування у жовтні 1990 року Володимир Чемерис розповів Громадському радіо, що Олега Ляшка не бачив як учасника Революції на граніті.

 «Останнім часом це стало популярно, наприклад, Саакашвілі себе так назвав. Я прекрасно пам’ятаю одного грузина, який був учасником – це Георгій Гонгадзе. Але Саакашвілі там не було. Це саме стосується і Ляшка. Просто люди собі отримати додаткові піар-очки. Тому брешуть», — сказав Володимир Чемерис.

Інший ватажок студентського руху 1990Маркіян Іващишин так написав у «Фейсбуку» про можливу причетність Ляшка до Революції на граніті: «Якщо він і в студентські роки був таким «триндливим» ,як зараз , його б важко було не зауважити. Я не зауважив …»

Також письменник Андрій Кокотюха, який відвідував акції спротиву студентів, розповів Громадському радіо, що не пам’ятає Ляшка серед відомих тоді йому активістів.

«Я не був активістом цього руху. Я там був як журналіст, хоч тоді ще студент, і про це писав, і там постійно перебували наші. Їздити тоді ще на площу Жовтневої революції було ритуалом. Я там не видивлявся і навіть не знав тоді про існування Ляшка, — говорить Андрій Кокотюха. — Я не можу сказати, що Ляшко там був активістом. Я знаю хто був: Олесь Доній, Маркіян Іващишин. Але я не знав, що є оце такий Ляшко».

Нагадаємо, 2 жовтня лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко заявив, що був серед перших учасників студентської акції непокори Революція на граніті у Києві в 1990 році. Про це він написав у Facebook і виклав відповідне фото. Громадське радіо звернулося до пана Ляшка і його помічників із проханням про роз’яснення, однак не отримало відповіді.

Після заяви Ляшка активісти Революції на граніті почали заперечувати його присутність під час тих подій. Зокрема, про це сказав український журналіст та публіцист Вахтанг Кіпіані, який був серед студентів, які оголосили голодування. Також учасник Революції на граніті Михайло Свистович заявив, що не бачив Олега Ляшка під час студентських акцій. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+