Слухати

Що спільного в різних законопроектах про реінтеграцію Донбасу? Коментує Юрій Гримчак

04 жовтня 2017 - 09:33
Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд зазначила, що не мала доступу до тексту законопроекту. Ті ж варіанти, що їй вдалося прочитати, постійно змінюються
Що спільного в різних законопроектах про реінтеграцію Донбасу? Коментує Юрій Гримчак / Новини на Громадському радіо

Існує кілька варіантів законопроекту щодо реінтеграції або, як його ще називають деокупації Донбасу. Який з варіантів сьогодні 3 жовтня, зареєструють в Верховній Раді невідомо. Про це в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо повідомив заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак

Він зазначив, що у цих законопроектів є багато спільного. Зокрема, Росія визнається країною-агресором.

«Фактично констатується, що у нас є окуповані території. Йдеться і про те, що Україна використовує міжнародне законодавство. В даному випадку це 51 стаття ООН про те, що будь-яка країна має право на самооборону», — пояснив Юрій Гримчак.

Він зазначив, що через блокаду Україна втратила контроль над підпрємствами, які знаходяться на непідконтрольній території. Бойовики ввели на них «зовнішнє управління» змусивши платити «податки» їм, а не у український бюджет.

При цьому віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд зазначила, що працівники «Укрзалізниці», які залишилися на непідконтрольних територіях, отримували гроші від української влади:

«Якраз ця «Укрзалізниця» так звана…вона на окупованій території підвозила техніку, боєприпаси для російських військ, бойовиків, які стріляли в нас. тобто, ми платили за те, щоб в нас стріляли. І не треба мати ілюзій: якщо ти не контролюєш території, ти не контролюєш нічого на тій території. Не може бути контрольованих підприємств на неконтрольованій території», — сказала Сироїд.

Щодо законопроекту, то вона зазначила, що не мала можливості ознайомитися з текстом законопроекту, оскільки немає до нього доступу:

«Що підтримувати? Тексту немає. Тобто я бачу версії тексті, про які влада заперечує, що вони автентичні. Це вже третя версія тексту. Вони змінюються. А те, що ми бачимо, воно є неприйнятним, тому що це є приватизацією війни. Тобто, президенту віддається така генеральна довіреність на війні і на зароблянні на ній. Якщо відверто, то я вважаю, що це не в інтересах України», — зазначила Оксана Сироїд.

Читайте також: Реінтеграцію потрібно починати вже зараз, при тому — з інформаційної галузі, — Тетяна Мосенцева

Нагадаємо, наприкінці серпня представниця президента у Верховній Раді України Ірина Луценко заявила, що документ про реінтеграцію готовий на 99%.

Представниця президента вказала, що під час роботи над проектом закону відбувалися консультації з країнами-партнерами в рамках «нормандського формату». «До консультацій з приводу цього закону були долучені й США, експерти і фахівці», — наголосила Луценко. Так само до роботи над законопроектом залучили представників парламентської коаліції, МЗС України, юристів та представників Мін’юсту.

Луценко зазначила, що в законопроект вперше «запроваджує поняття Росія — агресор» та закріплює право України самооборонятися. Крім того, у тексті зазначатиметься, що влада в Києві не несе відповідальності за ситуацію, що склалася на тимчасово окупованих територіях, зазначила Луценко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+