Слухати

Штаб ЗСУ в мирний час — це нормально для гібридної війни, — Борис Захаров / Новини на Громадському радіо

Штаб ЗСУ в мирний час — це нормально для гібридної війни, — Борис Захаров

04 жовтня 2017 - 20:44
Керівник адвокаційного центу Української гельсинської спілки з прав людини Борис Захаров коментує новий законопроект про реінтеграцію Донбасу

4 жовтня президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект №7163 про реінтеграцію Донбасу. Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що законопроект дозволяє застосування збройних сил у мирний час. А також зазначила, що закон — це «інструмент, який загрожує державності» з «нормами, які загрожують правам і свободам людини і конституційному ладу». 

Керівник адвокаційного центу Української гельсинської спілки з прав людини Борис Захаров не погоджується з такою оцінкою закону. 

«Я не побачив того, про що вона говорить. Де це? Там йдеться про те, що створюється оперативний штаб. Так, це відбувається у «мирний час». Цей закон не передбачає в умовах оцієї агресії введення воєнного стану. Той факт, що є штаб ЗСУ у мирний час — це абсолютно нормально для гібридної війни. Ізраїль, наприклад, так завжди живе. У них в мирний час проводяться військові дії. І країна продовжує жити нормальним життям. У законі не сказано, що Штаб створюється для того, щоб придушувати бунти,наприклад, на Закарпатті», — повідомив Борис Захаров у коментарі Громадському радіо. 

Нагадаємо, сьогодні у прямому включенні на Громадському радіо віце-спікерка парламенту Оксана Сироїд поділилась своїми висновками стосовно декількох версій проекту, які, за її словами, постійно змінювались. «Цей закон пропонує наперед дати дозвіл президенту для застосовування збройних сил України в будь-яких випадках, без згоди парламенту, у мирний час, не маючи обмежень», — зазначила Оксана Сироїд. Також вона додала, що в першу чергу від закону потерпають військові, оскільки їх засуджують за законами мирного часу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+