Слухати

Учасники Революції на граніті: Ляшко сфальшував свою причетність до тих подій

04 жовтня 2017 - 12:54
Депутат-«радикал» Олег Ляшко заявляє, що брав участь у Революції на граніті, у той час як учасники заперечують це
Учасники Революції на граніті: Ляшко сфальшував свою причетність до тих подій / Новини на Громадському радіо

Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко заявив, що був серед перших учасників студентської акції непокори Революція на граніті у Києві в 1990 році. 

Про це він написав у Facebook і виклав відповідне фото.

«27 років тому почалася Революція на граніті. Молодь з усієї країни збиралася на Майдані Незалежності, який тоді ще називався Площею жовтневої революції. Головна вимога – недопущення повернення України до складу СРСР. До кінця дня вже стояли перші намети та голодувало 108 студентів. Я — серед них!» — написав Олег Ляшко 2 жовтня.

Український журналіст та публіцист Вахтанг Кіпіані, який був серед студентів, які оголосили голодування, заперечив це у Facebook.

За його словами, ніхто з учасників на Майдані не бачив Олега Ляшка.

 «Ляшко вирішило примазатись до історичної події. Ніхто з учасників Ляшка на майдані не бачив. І фото, ясна річ, не жовтневе. Мародер», – заявив Вахтанг Кіпіані, коментуючи допис Ляшка.

Михайло Свистович, інший учасник Революції на граніті, також заявив, що також не бачив Олега Ляшка під час студентських акцій. 

«Його не було серед голодуючих студентів, і взагалі у студентському русі тодішньому не було, сфоткатися на тлі міг кожен. І ця фотка не схожа на голодування, тоді було дуже прохолодно, а тут такий легкий одяг. Не видно також причандалля, яке там було з самого ранку. Скоріш за все це якась літня акція», — пише Свистович у Facebook.

На його думку, скоріш за все Ляшко фотографувався взагалі не на тлі акції, а просто на тлі Майдану.

«Бо який сенс фоткатись на стадії збору людей чи підготовки й не сфоткатись на тлі самої акції? Зрештою, мали б бути інші фотки на тлі голодування, коли воно вже почалось, а не тоді коли невідомо що буде далі — якісь незнайомі люди збираються (а йому ми всі були незнайомі) і що тут такого, щоб фоткатись на їхньому тлі?», — зазначив Михайло Свистович.

2 жовтня 1990 року, в Україні розпочалася серія акцій мирної громадянської непокори, яку організували українські студенти та молодь.

ОНОВЛЕННЯ

Учасник студентського голодування у жовтні 1990 року Володимир Чемерис розповів Громадському радіо, що Олега Ляшка не бачив як учасника Революції на граніті.

 «Останнім часом це стало популярно, наприклад, Саакашвілі себе так назвав. Я прекрасно пам’ятаю одного грузина, який був учасником – це Георгій Гонгадзе. Але Саакашвілі там не було. Це саме стосується і Ляшка. Просто люди собі отримати додаткові піар-очки. Тому брешуть», — сказав Володимир Чемерис.

Також письменник Андрій Кокотюха, який відвідував акції спротиву студентів, розповів Громадському радіо, що не пам’ятає Ляшка серед відомих тоді йому активістів.

«Я не був активістом цього руху. Я там був як журналіст, хоч тоді ще студент, і про це писав, і там постійно перебували наші. Їздити тоді ще на площу Жовтневої революції було ритуалом. Я там не видивлявся і навіть не знав тоді про існування Ляшка, — говорить Андрій Кокотюха. — Я не можу сказати, що Ляшко там був активістом. Я знаю хто був: Олесь Доній, Маркіян Іващишин. Але я не знав, що є оце такий Ляшко».

Нагадаємо, 2 жовтня лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко заявив, що був серед перших учасників студентської акції непокори Революція на граніті у Києві в 1990 році. Про це він написав у Facebook і виклав відповідне фото.

Після заяви Ляшка активісти Революції на граніті почали заперечувати його присутність під час тих подій.Зокрема, про це сказав український журналіст та публіцист Вахтанг Кіпіані, який був серед студентів, які оголосили голодування. Також учасник Революції на граніті Михайло Свистович заявив, що не бачив Олега Ляшка під час студентських акцій. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+