Слухати

Рада проголосувала за законопроект по Донбасу у першому читанні

06 жовтня 2017 - 10:40
Законопроект визнає РФ агресором, а частину територій — окупованими

Депутати Верховної Ради проголосували за президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу у першому читанні.

Відповідний законопроект 7163 у першому читанні підтримали 233 народних депутатів.

Раніше існувало декілька версій законопроекту. Як розповідав в ефірі Громадського радіо  Юрій Гримчак, у всіх версіях «Росія визнається країною-агресором, фактично констатується, що в нас є окуповані території і те, що Україна використовує міжнародне законодавство (51 ст. ООН, що будь-яка країна має право на самооборону)».

4 жовтня президент Петро Порошенко вніс до ВР законопроект 7163 про реінтеграцію Донбасу. 

На думку екс-представника України в політичній підгрупі в Мінську Романа Безсмертного, законопроект «розколює Україну».

«Якщо подивитися на текст документу, то там немає ні змісту, ні процедури, як будуть реінтегрувати. Там є поділ України. Цей поділ виходить з того, що запроваджується Штам ЗСУ, який невідомо, на якій території буде діяти. А хто буде визначати оцю територію? Бо за документом цьому штабу підпорядковується місцеве самоврядування, адміністрації, бюджети, матеріальна база. З цього починалося гетьманство. Лівий берег і правий берег. На правому березі голова — Гройсман, а на лівому начальник Штабу ЗСУ Турчинов. Це означає, що буде два бюджети, два премє’ра», — зазначив Безсмертний.

Окрім того, Рада проголосувала за законопроект №7164 про мирне врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях прийнято за основу і в цілому. 

Читайте також: Законопроект по ОРДЛО — приватизація війни та контрабанди з боку президента, — Сироїд

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+