Слухати

«Грузинсько-українські відносини — бренд чудового вина», — посол Грузії в Україні / Новини на Громадському радіо

«Грузинсько-українські відносини — бренд чудового вина», — посол Грузії в Україні

07 жовтня 2017 - 17:26
Учасники фестивалю українсько-грузинської дружби мали змогу послухати грузинські вокальні колективи, намалювати картину грузинським вином та продегустувати вина

В столиці на Андріївському узвозі з сьомого по восьме жовтня проходить фестиваль українсько-грузинської дружби. Фестиваль розпочався з прогулянки узвозом, в якому взяв участь посол Грузії в Україні Гела Думбадзе.

Першою локацією став Музей-майстерня кінорежисера Івана Кавалеридзе. Його директор Олександр Юнін розповів цікаву деталь з біографії Кавалеридзе, яку вдалося дізнатися працівникам музею. Йдеться про звернення до бюро ЦККПРС за підписом кінорежисера проти русифікації України. Також там був підпис співака Франка Льва Ревуцького. Всього шість підписів.

«У 68 році оригінал листа був вилучений у громадянки Канади при перетині кордону Радянського союзу», — пояснив Юнін.

dsc_0679.jpg

В Музеї-майстерні Івана Кавалеридзе // Громадське радіо/Валентина Троян
В Музеї-майстерні Івана Кавалеридзе
Громадське радіо/Валентина Троян

Говорячи про творчість Кавалеридзе, Олександр Юнін нагадав про реакцію Йосипа Сталіна на кінокартину режисера «Прометей».

«Фактично заборонив йому знімати історичне кіно, тому що, як він сказав: «Цього грузина більше не чіпайте. Нехай сам випливає». І Кавалерідзе виплив. Він знімає перше кіно «Наталка-Полтавка». Це 36-37 роки. «Наталка-Полтавка» йшла з успіхом в кінотеатрах Америки. І в «Наталці-Полтавці» фактично вперше в світі була використана фонограма», — зазначив Юнін.

dsc_0680.jpg

В Музеї-майстерні Івана Кавалеридзе // Громадське радіо/Валентина Троян
В Музеї-майстерні Івана Кавалеридзе
Громадське радіо/Валентина Троян

dsc_0683.jpg

В Музеї-майстерні Івана Кавалеридзе // Громадське радіо/Валентина Троян
В Музеї-майстерні Івана Кавалеридзе
Громадське радіо/Валентина Троян

Після того, як учасники фестивалю відвідали Мізей-майстерню Івана Кавалеридзе, вони перемістилися до подвір’я готелю «Воздвиженський» — там гості дегустували грузинські вина. З промовою-тостом до присутніх звернувся Гела Думбадзе.

dsc_0696.jpg

Тост-промова від посла Грузії в Україні // Громадське радіо/Валентина Троян
Тост-промова від посла Грузії в Україні
Громадське радіо/Валентина Троян

«Коли мене запитують: посол, що ти хочеш зробити? Я хочу, щоб всі відчули, що грузинсько-українські відносини — це добрий хороший бренд солодкого і чудового вина», — сказав посол.

Відповідіючи на запитання Громадського радіо, що він вважає пріоритетним в українсько-грузинських стосунках, Гела Думбадзе зазначив, що це і збільшення торгового обігу, і співробітництво в туризмі.

dsc_0672.jpg

Гела Думбадзе // Громадське радіо/Валентина Троян
Гела Думбадзе
Громадське радіо/Валентина Троян

«Зараз дуже важлива підтримка на міжнародному рівні, збільшення торгового обігу, тому що це півмільярда доларів. По-моєму, у наших народів великий потенціал, щоб збільшити цю цифру. На 20% збільшилася кількість українських туристів в Грузії. Я бажаю, щоб творчі колективи теж обмінювалися своїм досвідом», сказав Гела Думбадзе.

До речі, про колективи. Вокальний ансамбль «Аліло» приїхав з Грузії на фестиваль та заспівав на сцені «Театру на Подолі».

Художниця Ксенія Доброчинська представила на фестивалі свої картини, намальовані вином.

Говорить, до цього малювала кавою, але потім їй подарували багато вина, от і вирішила вони створити картину вином.

«Зробила серію коней. Їх люди сприйняли з захопленням і мені дуже сподобалося, як вино лягає на папір. Виходять дуже колоритні картини, цікава кольорова гамма, тому що відтінки варіюються від коричневого до фіолетового тонів, а також до рожевого, червоного і можна з цим гратися», — розповіла художниця.

Після прогулянки учасники фестивалю могли повернутися на цю локацію та спробувати намалювати свою картину справжнім грузинським вином.

Валентина Троян, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+