Слухати

Неймовірна Рахівщина з висоти пташиного польоту (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Неймовірна Рахівщина з висоти пташиного польоту (ВІДЕО)

08 жовтня 2017 - 14:50
Відео Карпат, відзняте на Рахівщині, розмістили на каналі YouTube

 

 

Рахів - найвисокогірніше місто в Україні (430 метрів над рівнем моря). Рахову належить ще один рекорд — найбільший перепад висоти між вулицями — 600 м: від найнижчої (400 м) до найвищої (1000 м), пише rakhivnews.in.ua.

Але є і інші цікаві факти про Рахівщину.

У селі Ділове розташований географічний центр Європи, який встановила Австро-Угорщина. 

Неподалік селища Ясиняна на висоті 1450 метрыв розташована спортивно-тренувальна база Драгобрат. Це унікальна карпатська полонина, багатство якої – достаток снігу. Майже завжди тренувальний сезон тут починається в грудні, а закінчується в квітні.

А в 1993 роцы лижна підготовка продовжувалася рекордний термін – до 15 липня.

Скелі з «ієрогліфами» можна побачити поблизу села Середнього. На східному схилі гори Бужора виходять відкладення міоценового віку, представлені шарами пісковиків, аргілітів та алевролітів. На поверхні пісковиків збереглися численні хвилеприбійні знаки, що свідчать про хвилювання стародавнього моря, а на вигляд нагадують ієрогліфи.

Одна із найбільших карпатських лавин, зафіксованих за останнє століття зійшла в 1968 р. на Свидовці з гора Стіг – 300 тис. м3.

Рахів третє найбільш грозове місце України – 41 день на рік.

Рекордсменом за висотою можна вважати дерево модрину європейську в Рахові. Коли її зрубали у віці 140 років, вона мала висоту 54 метри.

Найдовговічніше дерево в Україні – тис ягідний, який росте у Карпатському біосферному заповіднику на Рахівщині. Вік цього релікта може досягати 4 тис. років.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+