Слухати

Хто такий Володимир Тюрін, якого ГПУ назвала замовником вбивства Вороненкова (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Хто такий Володимир Тюрін, якого ГПУ назвала замовником вбивства Вороненкова (ВІДЕО)

09 жовтня 2017 - 13:03
ГПУ назвало колишнього чоловіка Марії Максакової та кримінального авторитета Володимира Тюріна замовником вбивства, але Луценко заперечую виключно особисті мотиви злочину

В понеділок 9 жовтня генеральний прокурор України Юрий Луценко назвав замовників вбивства  єкс-депутата Держдумі Дениса Вороненкова. За словами Луценко  — це ФСБ та  колишній чоловік Марії Максаковї Володимир Тюрін. 

Хто такий Володимир Тюрін?

Володимир Тюрін (Тюрік) — російський кримінальний авторитет, злодій в законі, один з лідерів Братського організованого злочинного угруповання і так званої російської мафії в Іспанії, повідомляє російське відання АіФ,

Народився в 1958 році в Башкирії. Закінчив школу (із золотою медаллю) і Державне музичне училище імені Гнесіних, пізніше отримав ще економічну освіту в Ленінградському державному політехнічному інституті. 

Перший раз був судимий в 19 років. Після розпаду СРСР отримав громадянство Казахстану.

У 1993 році (за іншими даними, в 1994) був коронований за рекомендацією злодія в законі Япончика.У дев’яностих роках Тюріков очолював Братське (від назви міста Братська в Іркутській області) організоване злочинне угруповання. Контролював Братський алюмінієвий завод, казино, канали експорту металів і лісу зі Східного Сибіру через Санкт-Петербург в Прибалтику і Західну Європу, «кришував» багатьох підприємців, активно брав участь в кримінальних розборках і «алюмінієвих війнах».

У 1998 році Тюрін, який побоювався за своє життя, перебрався до Іспанії. На початку 2010 року влада Іспанії відправили в Росію запит на видачу Тюріна. Іспанська сторона звинувачувала його в створенні злочинного співтовариства і відмиванні кримінальних грошей, які вкладалися в нерухомість на приморських курортах.

2 листопада 2010 року Тюрін був затриманий оперативниками МУРу і співробітниками ФСБ в московському ресторані «Купол» на Новому Арбаті. На момент арешту Тюрін писав кандидатську дисертацію з економічної тематики та був близький до її захисту. Після арешту УФМС по Москві визнало російський паспорт Тюріна недійсним, так як у нього було громадянство Казахстану з 1992 року. 20 жовтня 2011 року Пресненський райсуд Москви перевів його під домашній арешт. Адвокати Тюріна змогли довести, що Тюрін все-таки є громадянином РФ, так як до 6 лютого 1992 він постійно проживав на території Росії, хоча і був прописаний в Алма-Аті.

У Генпрокуратури РФ не було підстав для екстрадиції. Оскільки Тюрін не був фігурантом кримінальних справ в Росії і претензій до нього не було, він був звільнений з-під домашнього арешту і отримав новий російський паспорт.

Тюрін має широкі зв’язки серед впливових бізнесменів, високопоставлених політиків і чиновників, в тому числі в силових і судових структурах (одним з лобістів Тюріка називали депутата Держдуми четвертого скликання Миколу Кур’яновича), а також в світі мистецтва та шоу-бізнесу (він допомагав багатьом зіркам). У сферу економічних інтересів Тюріна і його довірених осіб входили підприємства алюмінієвої, деревообробної, целюлозно-паперової, нафтохімічної промисловості, енергетики і банківського сектора.

Цивільною дружиною Тюріна була оперна співачка Марія Максакова, яка в кінці 2011 року стала депутатом Держдуми Росії за партійним списком «Єдиної Росії», її двоє дітей  — від Тюріна. Тюрін також має двох синів від попередніх дружин.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+