Слухати

Лише 2% науковців задоволені рівнем фінансування своєї діяльності, — соцопитування / Новини на Громадському радіо

Лише 2% науковців задоволені рівнем фінансування своєї діяльності, — соцопитування

10 жовтня 2017 - 15:16
Водночас 56% опитаних науковців заявили, що не розглядають можливості переїзду за кордон на наукову роботу

Лише 2% українських науковців заявили про те, що вони задоволені рівнем фінансування своєї діяльності. 55% респондентів заявили про те, що їхня діяльність фінансується частково, 35% опитаних зазначили, що їхня діяльність не фінансується взагалі.

Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг», оприлюднені 10 жовтня.

За даними соціологів, тільки 28% опитаних розглядають можливість залишити роботу науковця на користь іншої діяльності. 55% респондентів заявили, що не думають про зміну виду праці.

Водночас більшість, 56% опитаних, заявили, що не розглядають можливості переїзду за кордон на наукову роботу. 26% опитаних відповіли, що думають про таку можливість.

60% опитаних сказали, що найважливішим, що вони отримують від своєї наукової діяльності, є задоволення від улюбленої справи. 14% зазначили, що отримують наукове визнання, 10% — практичне втілення результатів, і лише 5% — фінансову винагороду.

Соціологи «Рейтингу» на замовлення Громадської спілки «Форум Українського Партнерства» опитали науковців з 35 наукових установ у 5 містах (Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів). Вибіркова сукупність становить 1000 респондентів.

Читайте також розмову про освіту та науку в Україні з Ярославом Яцківом, вченим-астрономом, академіком Національної академії наук України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+