Слухати

Мікробізнес витрачає до 10% робочого часу на бюрократію, — Державна регуляторна служба

11 жовтня 2017 - 17:40
Малий та середній бізнес збільшує свій експортний потенціал
Мікробізнес витрачає до 10% робочого часу на бюрократію, — Державна регуляторна служба / Новини на Громадському радіо

На адміністрування своєї діяльності мікробізнес витрачає близько 10% робочого часу.

Про це в ефірі Громадського радіо повідомила голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

«Для великого бізнесу затрати на всі регуляторні вимоги складають до 12% від їхнього доходу, що стосується бюрократичних процедур. Це суто адміністративні речі – звіти, реєстрації, сертифікації, дозволи. Для мікробізнесу (і це не тільки в Україні, а й у європейській практиці), навантаження на одиницю зашалює до 10%. Уявіть, що цілий завод 10% свого часу витрачає на заповнення паперів. Ніде такого у світі немає, і в Україні такого б не допустили, а ФОП 10% часу витрачає на адміністративні процедури», — повідомила Ляпіна.

Експортний потенціал малого та середнього бізнесу останнім часом збільшився, каже Ляпіна.

«Це не завжди Євросоюз. Ми у багатьох напрямках конкурентоспроможні. Європейська бюрократія не така вже й проста. Щоб виконати вимоги, які висуваються до багатьох продуктів, треба багато попрацювати», — сказала Ляпіна.

Вона зазначила, що сьогодні у світі гостро стоїть питання про зміни, які відбуваються у трудовій сфері.

«Неодноразово ми на серйозних прес—конференціях чули, що через 2030 років світ втратить до 50% традиційних робочих місць. Вони будуть замінені різними електронними технологіями. А людина де? Відповідь зазвичай традиційна: людина піде у творчість, мікробізнес, орієнтований на послуги, дрібну торгівлю, творчу складову бізнесу», — зазначила Ляпіна.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+