Слухати

Порошенко очікує на консолідований законопроект про антикорупційний суд / Новини на Громадському радіо

Порошенко очікує на консолідований законопроект про антикорупційний суд

11 жовтня 2017 - 14:46
Представлений у Раді проект про антикорупційний суд, на думку Порошенка, не є досконалим

Українська влада провадить роботу з пошуку оптимальної формули для створення антикорупційного суду.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час виступу в ПАРЄ.

«Відтак, зараз необхідним є об’єднання всіх демократичних політичних сил та громадськості і фахова робота із залученням міжнародних експертів заради професійного напрацювання нового консолідованого законопроекту та проведення його через парламент», — зазначив президент.

За його словами, до якості зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту щодо створення антикорупційних судів є «певні питання», зокрема пропозиція про повернення політичним органам – Верховній Раді, Міністру юстиції, президенту – суттєвого впливу на формування складу антикорупційного суду.  

«Нещодавній висновок Венеціанської комісії чітко і недвозначно відзначив неприпустимість політичного впливу на формування антикорупційного суду. Адже це суперечить європейським стандартам ті ідеології конституційної реформи, що має бути побудована на принципі максимальної деполітизації судової влади», — заявив Порошенко.

Для того, аби зусилля зі створення антикорупційного суду були успішними, потрібно запровадити якісне законодавство, обрати професійних кандидатів та незалежних членів комісії, яка здійснюватиме добір судів, зазначив Порошенко.

«Але головне завдання, яке стоїть перед Україною — не лише створити антикорупційний суд, а й забезпечити справедливе судочинство в рамках єдиної оновленої судової системи. Сьогодні вся українська судочинна система має бути антикорупційною», — сказав президент.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+