Слухати

У Криму «влада» бере під контроль усю систему відеонагляду, щоб сховати сліди своїх злочинів — юрист

11 жовтня 2017 - 13:50
Окупаційна влада не хоче, щоб правозахисники мали фактаж про переслідування кримських татар у Криму, каже Ескендер Барієв
У Криму «влада» бере під контроль усю систему відеонагляду, щоб сховати сліди своїх злочинів — юрист / Новини на Громадському радіо

У ефірі Громадського радіо юрист Ескендер Барієв повідомив, що у Криму ФСБ бере під контроль усі відеокамери через бажання приховати факти незаконних затримань, які можуть бути зафільмовані на камери відеонагляду.

Про це він сказав коментуючи затримання у Криму кримських татар, яких звинувачують у тероризмі, та їхніх прихильників, що просто були присутні біля місця проведення слідчих дії та робили відеозаписи для подальшого розповсюдження.

На питання, чому у Криму триває заборона на зйомки, Барієв сказав: «Річ у тому що затримання стімерів вже є порушенням в першу чергу російського законодавства. В даному випадку вони (ФБС — прим. ред) бачать, як оперативно та злагоджено працюють активісти (по поширенню інформації) в Криму. Інформація, яка походить з Криму, дуже важлива, це фактажний матеріал, на якому можуть ґрунтуватися розслідування правозахисних організацій. Потім це може стати основою для процесуальних дій».

За даними Барієва, окупаційна влада в Криму сьогодні зробила запроси на усі підприємства півострова з проханням доповісти про існуючи у них системи відеонагляду.

«Про що це говорить? Це говорить про те, що російська окупаційна влада хоче взяти під контроль не тільки активістів, людей, які стрімять, але і всі відеокамери, тому що, наприклад, протягом слідства були знайдені відеозаписи викрадень активістів і це говорить, що окупаційна влада робить все, щоб приховати сліди своїх злочинів у Криму», — сказав він.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+