Слухати

​Україна забезпечить реалізацію мовних прав нацменшин, — Порошенко / Новини на Громадському радіо

​Україна забезпечить реалізацію мовних прав нацменшин, — Порошенко

11 жовтня 2017 - 14:06
Порошенко обіцяє запровадити висновки Венеціанської комісії в закон про освіту

Українська влада гарантує дотримання мовних прав для всіх національних меншин України.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), коментуючи прийняття нового «Закону про освіту».

«У Європейській хартії регіональних мов або мов меншин йдеться про те, що всі зобов’язання перед нацменшинами мають виконувати без шкоди для офіційних мов держави. Ми будемо належно гарантувати мовні права, відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов’язань і стандартів, у тому числі і права навчатися рідною мовою, при цьому вивчаючи державну мову, українську», — зазначив Порошенко.

Президент назвав «Закон про освіту» законом «рівних можливостей для усіх учнів».

«Неприпустимою є ситуація, коли діти, які належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, інститутах, для побудови кар’єри, державної служби та самореалізації. Цей закон виправляє таку ситуацію», — зазначив Порошенко.

Він нагадав, що відповідну норму закону направили до Венеціанської комісії, і пообіцяв запровадити її висновки в українське законодавство.

Порошенко також закликав Парламентську асамблею Ради Європи сприяти дотриманню прав людини на окупованих територіях Криму та Донбасу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+