Слухати

Джемілєв прокоментував свою підтримку резолюції ПАРЄ про освітній закон

12 жовтня 2017 - 22:44 731
Законопроект потрібно було спочатку погодити з Венеціанською комісією, вважає Джемілєв

Депутат Верховної Ради, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв проголосував за резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи з рекомендаціями Україні щодо закону «Про освіту», оскільки документ закликає Київ привести закон у відповідність до тих поправок, які запропонує Венеціанська комісія.

Про це він заявив у коментарі Громадському радіо.

Джемілєв — єдиний член української делегації у ПАРЄ, який проголосував за документ.

«Текст резолюції мене не зовсім влаштовує. Навіть зовсім не влаштовує, бо там є нападки на Україну. Але тут наша власна думка. Перш ніж виносити (законопроект, — ред.) на голосування, нам потрібно було погоджувати з Венеціанською комісією, а не робити це потім, за рішенням Парламентської асамблеї. Тому цю помилку треба виправляти. Якщо ми хочемо бути європейською державою, ми маємо відповідати європейським стандартам», — зазначив Джемілєв.

Він також підкреслив, що українська делегація безуспішно намагалася внести поправки у резолюцію.

«Головне, що там (у резолюції, — ред.) є, що цей законопроект повинен бути направлений у Венеціанську комісію, і ми повинні потім повинні його привести у відповідність, тому я й проголосовав за», — підкреслив Джемілєв.

Зазначимо, ухвалена резолюція критикує підписання закону без проведення консультацій з представниками національних меншин та до розгляду Венеціанської комісії.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+