Слухати

Італійці компенсують лікарняний, взятий для догляду за хворим собакою

12 жовтня 2017 - 15:35
Юристи вважають, що таким чином тварину визнають частиною родини
Італійці компенсують лікарняний, взятий для догляду за хворим собакою / Новини на Громадському радіо

У Римі співробітниця університету La Sapienza виборола право на оплату лікарняного по догляду за собакою, пише  Il Sole 24 Ore.

Жінка змушена була два дні не вийти на роботу, аби зробити термінову операцію на гортані своєму псу — 12-річному англійському сетерові.

Спочатку роботодавець відмовив жінці, але після того, як вона звернулася за допомогою до адвокатів і надала свідоцтво від ветеринара, він погодився на компенсацію.

Юристи пояснили, що ненадання тварині необхідної допомоги є знущанням над тваринами. Вони пропонують класифікувати цей випадок як «серйозні особисті та сімейні мотиви, оскільки жінка жила одна і не мала альтернативи транспортуванню та догляду за собакою».

«Це ще один важливий крок у бік визнання того, що домашніх тварин тримають не заради фінансової вигоди або робочих якостей, і що вони фактично є членами родини», — сказав очільник юридичної компанї Джанлука Фелічетті.

Нагадаємо, Україна віднедавна практикує європейський досвід у захисті тварин — в червні Верховна Рада України прийняла закон 5119-1 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)». 

Закон визначає жорстоке поводження як «знущання над тваринами, в тому числі безпритульними, що спричинило муки, заподіяло їм фізичні страждання, тілесні пошкодження, каліцтва або призвело до загибелі». Крім того, жорстоким поводженням також вважається нацьковування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще і порушення правил утримання тварин.

За побої і знущання над тваринами передбачено штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень та конфіскацію тварини в тому випадку, якщо її життю загрожує небезпека.

Колективні знущання над тваринами змусять порушників «розщедритися» на суму від 5100 до 8500 гривень або відсидіти 15 діб адміністративного арешту. У разі небезпеки для життя тварина також може бути конфіскована.

Задоволення статевої пристрасті з тваринами обійдеться у 3400-8500 гривень штрафу, а тварину конфіскують.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+