Слухати

На Поштовій площі відбувся підземний концерт Katya Chilly проти будівництва ТРЦ (ФОТО, Відео) / Новини на Громадському радіо

На Поштовій площі відбувся підземний концерт Katya Chilly проти будівництва ТРЦ (ФОТО, Відео)

12 жовтня 2017 - 18:10
Активісти розпочали безстрокову акцію протесту проти будівництва ТРЦ, яке може завадити археологічним розкопкам старовинного міста. До акції з незвичайним перформансом приєдналась співачка

Сьогодні, 12 жовтня, о 12:00 на Поштовій площі розпочалась безстрокова акція протесту киян проти будівництва торговельного центру на місці археологічних розкопок. Як було відомо, археологами знайдено міський квартал 11-12 століття (вулиця, провулки, садиби), у тому числі літописний Боричів узвіз, гирло річки Почайна — місце Хрещення Русі, кажуть активісти, які і раніше виступали за відродження річки Почайна. «Але розкопки намагаються знищити, поклавши на древній шар бетонну плиту — підлогу між 1 та 2 поверхами майбутнього торговельного центру», — зазначили вони. 

Напередодні акції Катя Chilly закликала киян приєднатись до її перформансу і до акції і влаштувала концерт прямо під землею.

p71 012-123 513.jpg

Katya Chilly приєдналась до акції протесту на Поштовій площі // Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо
Katya Chilly приєдналась до акції протесту на Поштовій площі
Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо
«Знайдене старовинне місто, це надбання людства. Але є вірогідність, що тут просто з’явиться супермаркет, наче й не було нічого», – сказала співачка в коментарі Громадському радіо.

Головна вимога активістів – не допустити встановлення плити, яка має стати підлогою між першим і другим поверхом майбутнього торгового центру. Зараз забудовник планує поставити її саме там, де архітектори ведуть пошукові роботи.

p71 012-123 656.jpg

На місці розкопок // Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо
На місці розкопок
Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо

«З точки зору археології ця ділянка виявилася найважливішою – і для нас, і для конструкторів. Тут якраз рівень залягання шару часів Київської Русі збігається з відміткою, де заплановано облаштувати бетонну плиту, яка перекриє його», – пояснює співробітник Центру археології Києва, який керує розкопками на Поштовій площі, Максим Вакулюк.

За його словами, зараз археологи займаються розкопками припортової садиби. «Але за різними даними ми знаємо, що історичний шар лежить значно нижче. Це було місто однієї з найсильніших і найбільших держав Європи, це за визначенням цікаво», – каже Вакулюк.

p71 012-124 238.jpg

На місці розкопок // Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо
На місці розкопок
Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо

p71 012-130 417.jpg

Перформанс Katya Chilly під землею // Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо
Перформанс Katya Chilly під землею
Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо

p71 012-123 309.jpg

На акції проти будівництва ТРЦ на Поштовій площі // Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо
На акції проти будівництва ТРЦ на Поштовій площі
Фото: Катерина Коваленко/Громадське радіо

Пояснити київській владі, що історія Києва важливіша за торговий центр, активісти намагалися вже не один раз. Ще у квітні вони зареєстрували петицію щодо збереження історичного центру Києва, вона зібрала понад 100 тисяч підписів киян і була передана на розгляд міської влади. Але результату це не дало.

«Що ми бачимо на сьогодні? Петиція прийнята, розроблений план заходів щодо її реалізації. Один із ключових пунктів стосується власне заборони будівництва. Але будівельні роботи поновилися», – каже автор петиції, журналіст Акім Галімов.

Зупиняти будівництво самостійно активісти не намагатимуться, адже розглядають тільки мирний спосіб боротьби. «Ми завжди працювали і продовжуємо працювати тільки в правовій площині. Але вони (влада – ред.) знаходять лазівки, тобто однією рукою влада з нами розробляє план реалізації петиції, а іншою рукою — дозволяє ставити підлогу», – каже краєзнавиця, засновниця громадської організації «Громадський Рух Почайна» Анабелла Моріна. «Найголовніше, щоб просто не встановили плиту. Усе. Ми будемо співати-танцювати, що завгодно робити. Але підлоги між першим і другим поверхом торгового центру бути не повинно, тому що він просто знищить все, що є», – додала вона.

Активісти обіцяють контролювати ситуацію та боротися за продовження розкопок. На Поштовій площі вони пообіцяли встановити протестний намет, що стоятиме там до вирішення питання.

Частину вулиці середньовічного Києва археологи знайшли на початку 2015 року, коли відбувалися підготовчі роботи з реконструкції Поштової площі. За даними науковців, це міський квартал 11-12 століття – вулиця, провулки, садиби та  гирло річки Почайна, яке вважають місцем хрещення Русі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+