Слухати

Пенсійна реформа: рік стажу можна докупити за 17 тисяч гривень

12 жовтня 2017 - 16:25
Докупити можна до 5 років стажу
Пенсійна реформа: рік стажу можна докупити за 17 тисяч гривень / Новини на Громадському радіо

У разі нестачі необхідних 35 років стажу для виходу на пенсію їх можна буде докупити.

Про це в ефірі Громадського радіо розповів експерт Реанімаційного пакету реформ Юрій Ганущак.

Людина, якій виповнилося 60 років, зможе купити у держави один рік стажу за 17 тисяч гривень. Докупити можна буде до п’яти років стажу, пояснив Ганущак.

Таким чином, п’ять років стажу коштуватимуть 85 тисяч гривень.

«Ви повинні зрозуміти, в чому суть ваших внесків в Пенсійний фонд. Це відкладені ваші кошти, це не податок. І вони найкраще зберігаються саме у Пенсійному фонді. Це краще, ніж депозит. А тут всі пенсійні внески захищені, і відслідковують ріст середньої зарплати і ріст інфляції в однаковій пропорції. А коли рахується, то ділиться на середню зарплату», — розповів Ганущак.

Читайте також: Як нараховуватимуть пенсії і як підтвердити страховий стаж?

Нагадаємо, 8 жовтня Порошенко підписав закон про пенсійну реформу.

Головний експерт групи Пенсійна реформа РПР Віталій Мельничук пояснив в ефірі Громадського радіо, чого, відповідно до нового закону, очікувати нинішнім пенсіонерам та тим, хто незабаром піде на пенсію.

«Зараз відбулася важлива подія, бо проблеми накопичувалися з 2012 року. У жовтні 2011 року був прийнятий закон (говорилося, що це пенсійна реформа Тігіпка). При всьому цьому все було зроблено правильно: була збалансована система, змушені були піти на збільшення пенсійного віку жінок. А далі не пішли, і пенсійна реформа як така не почалась. Другий рівень введений не був, третій не почав розвиватися. Реформи не було, і все кинули. І з 2012 року навіть не проводилася індексація пенсій. І людина, яка в 2012 році отримувала півтори тисячі гривень, сьогодні отримує те ж саме. І новий закон якраз і вирішує всі ці питання для дуже великої кількості пенсіонерів», — розповів Мельничук.

Читайте також: Пенсійна реформа — не реформа? 7 тез від фінансиста

Окрім того, пенсія буде в тих, хто сплачував ЄСВ,.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+