Слухати

Родичі затриманих кримських татар записали відеозвернення до російської влади

12 жовтня 2017 - 19:57
Вони зазначили, що затримані не причетні до тероризму

Родичі затриманих в окупованому Криму кримських татар записали своє відеозвернення до так званої «влади» півострова, Росії, а також ФСБ РФ.

Відео опублікували сторінці Кримської солідарності у Facebook.

«Це відкрите звернення, адресоване керівництву Криму, начальнику ФСБ РФ в Криму Палагіну, керівництву РФ. Кримська громадськість обурена подібним свавіллям з боку силовиків. Вам не вдасться нав’язати образ терористів, вам не вдасться навісити ярлик на кримських татар. Серед нас немає терористів. Ми живемо більше 25 років в Криму. Ми знаємо один одного і ми ніколи не повіримо в те, що серед нас є терористи», — сказала правозахисниця Ліля Гемеджі.

Батько Сулеймана Асанова, одного із затриманих напередодні у Бахчисараї, наголосив, що його син не є терористом. Родина Асанова чекатиме звільнення сина.

Дружина фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір», політв’язня Мусліма Алієва Наджі також підкреслила, що затримані кримські татари не причетні до тероризму.

«Ми заявляємо відкрито, що наші чоловіки, наші сини, наші брати не є, не були, і не будуть ніякими терористами. Ми живемо на території Криму понад 25 років. Протягом усього цього часу тут не було ніякого екстремізму і ніякого тероризму. Ці якості не притаманні мусульманам», — сказала вона.

Нагадаємо, напередодні, 11 жовтня, затримали 14 членів «Солідарності», яка опікувалась сім’ями політв’язнів.

«Було затримано 6 осіб по підозрі у тероризмі, а ще 8 за зйомку слідчих дій у Бахчисараї. Перші доправлені до управління ФСБ у Сімферополі, а інші знаходяться у відділку поліції, — сказав Смедляев,  — Але ми не називаємо це обшуками, ми називаємо це спецоперацією, тому що велика кількість спецназу, ОМОНа, воно проходить як військова спецоперація, нормальні обшуки так не проходять».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+