Слухати

Росія використовувала Pokemon Go для дестабілізації ситуації у США, — ЗМІ

13 жовтня 2017 - 09:44
За даними розслідування, Москва намагалася використати расову ворожнечу у США
Росія використовувала Pokemon Go для дестабілізації ситуації у США, — ЗМІ / Новини на Громадському радіо

У розслідуванні американського каналу CNN йдеться про те, що Росія використовувала YouTube, Tumblr і гру доповненої реальності Pokemon Go для втручання в американську політику.

Кампанія «Не стріляйте в нас» (Not Shoot Us), яка спрямована на боротьбу проти расизму у США, пов’язана з Москвою, твердять журналісти.

Кампанія використовувала Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Tumblr і Pokemon Go, і навіть контактувала з деякими журналістами, намагаючись використати расову напруженість і сіяти розбрат серед американців, повідомляє CNN.

Російські агенти створили широку онлайнову систему, через яку політичні повідомлення поширювали на кількох платформах, твердять журналісти. Кампанія, на їхню думку, була запущена з одного джерела — «кремлівської ферми тролів», відомої як «Агентство інтернет-досліджень».

Канал стверджує, що встановив зв’язок між сторінкою кампанії у Facebook та іншим обліковими записами.

На сторінці кампанії у YouTube розміщували відео з посиланням на сайт donotshoot.us, який був зареєстрований в березні 2016 року.

У свою чергу веб-сайт donotshoot.us посилається на обліковий запис Tumblr. У липні 2016 року цей обліковий запис на Tumblr оголосив конкурс, який заохочує читачів грати в Pokеmon Go.

Так, конкурс пропонує гравцям знайти покемона поблизу місць, де відбулися випадки жорстокої поведінки поліцейських щодо афроамериканців.

Компанія Niantic, розробники Pokemon Go, заявили, що автори цього конкурсу використовували розробку без їхнього дозволу. Вони підкресли, що на самій платформі користувачі не можуть обмінюватися повідомленнями, тому для цього могли використовувати інші соцмережі.

Активні учасники руху за права чорношкірих у США заявляють, що сторінка цієї кампанії у Facebook не має стосунку до їхнього руху.

Як повідомляло Громадське радіо, компанія Facebook передасть Конгресу США виявлені нею політичні рекламні оголошення з Росії. За допомогою них влада РФ могла втрутитися в хід президентських виборів у США.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+