Слухати

Українські вчені можуть працювати над вивченням канабіноїдів лише за кордоном, — організатори «конопляного» маршу / Новини на Громадському радіо

Українські вчені можуть працювати над вивченням канабіноїдів лише за кордоном, — організатори «конопляного» маршу

13 жовтня 2017 - 18:03
28 жовтня о 12.00 біля будівлі Кабміну пройде чергова акція Маршу Свободи за реформи державної наркополітики

Організатори Маршу Свободи, відомого як «конопляний марш», виступають за декриміналізацію незначних правопорушень у сфері обігу наркотиків, затвердження порядку використання канабісу для наукових цілей та врегулювання законного доступу до медичного канабісу для українських пацієнтів.

Зокрема, вони вимагають внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я № 188. Згідно з цим наказом, 5 грамів канабісу є порогом кримінального переслідування за зберігання без мети збуту.

За словами організаторів так званого «конопляного» Маршу Свободи, цей показник є найнижчим серед країн Європи, і саме через це левова частка судових вироків за наркозлочини стосується зберігання для особистих потреб, а організована наркозлочинність має найнижчі шанси бути переслідуваною.

Як повідомив на прес-конференції прес-аташе Маршу Свободи Тарас Ратушний, у 2016 році за збут наркотиків винесли всього 729 вироків, в той час, як за зберігання малозначних кількостей – близько 5000 вироків.

«Скільки серед них було медичних пацієнтів, наразі сказати дуже важко», — зазначив він.

На думку організаторів Маршу, цей поріг необхідно підвищити до об’єктивно обґрунтованого.

Ще однією проблемою, на думку організаторів маршу, є відсутність порядку використання канабісу для наукових цілей. Хоча законом така можливість передбачена.

«У законі дійсно є норма, відповідно до якої вчені можуть вивчати канабіс — його властивості і вплив на організм людини, але, як виявилося, не існує однієї маленької деталі — не існує порядку, відповідно до якого вчені можуть отримувати цей канабіс», – пояснив юрист ГО «Єдиний досвід» Геннадій Шабас

Так, за словами співробітника інституту Богомольця Дмитра Ісаєва, з 1980 року українські вчені стали авторами тільки 12 наукових робіт з вивчення канабіноїдів. Усі ці роботи українські вчені були змушені писати за кордоном.

У квітні цього року українські науковці звернулися з відкритим листом до Кабміну з вимогою врегулювати наукові дослідження терапевтичної дії канабісу та його активних компонентів.

«Ми зібрали більше 40 підписів науковців з різних галузей, які підтримують те, що цей порядок має бути розроблений», – зазначає Дмитро Ісаєв.

За результатами прес-конференції було оприлюднено проект порядку використання канабісу для наукових цілей. Тепер документ буде доопрацьовано та перевірено юридичними службами на предмет відповідності до чинного законодавства. Тільки після цього під документом може з’явитися підпис прем’єр міністра України Володимира Гройсмана.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+