Слухати

Мадрид погрожує взяти під контроль Каталонію / Новини на Громадському радіо

Мадрид погрожує взяти під контроль Каталонію

15 жовтня 2017 - 09:45
Іспанський уряд очікує від Каталонії конкретних відповідей щодо проголошення незалежності

Іспанський уряд візьме під контроль автономний регіон Каталонії, якщо місцевий лідер Карлес Пучдемонт не прокоментує свої заяви про незалежність.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Іспанії Хуан Ігнасіо Зойдо, передає Reuters.

13 жовтня Пучдемонт  оголосив символічну декларацію про незалежність Каталонії.

Читайте також: Прихильники незалежності Каталонії не розчаровані заявою Карлеса Пучдемона, — місцевий мешканець

«Відповідь повинна бути без будь-якої двозначності. Він повинен сказати «так» чи «ні». Якщо він відповість неоднозначно, це означатиме, що він не бажає діалогу, і таким чином іспанський уряд повинен буде вжити заходів»,— заявив міністр внутрішніх справ Іспанії.

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав Пучдемонта до понеділка, 16 жовтня, пояснити свою позицію. Якщо Пучдемонт наполягатиме на незалежності Каталонії, автономія регіону буде припинена.

Пучдемонт зіштовхнувся з дилемою, пише видання. У разі оголошення незалежності центральний уряд вдасться до наступу. Якщо ж він відмовиться від своїх слів, то місцеві ліві партії відмовлять йому у підтримці.

1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою силовиків, у результаті чого постраждали більше 900 людей. 

Король Іспанії Філіп VI не визнав референдум за незалежність у Каталонії.

Уряд Іспанії заявив, що не прийме «шантаж» після заяви каталонського лідера про те, що незалежність може бути оголошено на наступного тижня.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+