Слухати

Напад диких слонів на табір біженців в Бангладеш: серед загиблих є діти / Новини на Громадському радіо

Напад диких слонів на табір біженців в Бангладеш: серед загиблих є діти

15 жовтня 2017 - 15:28
Чоловік, чия дружина та троє дітей загинули під час нападу, приїхали до табору чотири дні тому

На півдні Бангладеш в місті Ухкія дикі слони напали на табір, де спали біженці рохінджа, в результаті чого загинули жінка та її троє дітей, повідомляє The Associated Press.

Як розповів місцевий лісник Мухаммед Алі Кабір, тварини розтоптали намети, де спали декілька біженців, 

Четверо людей були поранені під час нападу, сказав Кабір. Багато мешканців табору втекли, коли почули, як наближаються слони.

Чиновники заявили, що новий табір був побудований в лісовій зоні, яку раніше відвідували стада слонів.

Один з постраждалих, Абу Бакар Сіддік, повідомив, що він виписався з лікарні, але одна його дитина та інші родичі ще перебувають в медзакладі.

Сіддік сказав, що він і його сім’я здійснили небезпечну подорож з штату Ракхайн у М’янмі, щоб приїхати до Бангладеш чотири дні тому.

Вони знайшли місце і жили в наметі в одному з таборів, де знайшли притулок сотні тисяч мусульман-рохінджа.

«Я втік з М’янми, щоб уникнути нападів військових. Але слони вбили мою дружину і дітей», — сказав Сіддік. 

Кабір, представник місцевого лісництва, заявив, що місце проживання слонів знаходиться під загрозою, і шляхи, які використовуються тваринами для переміщення з одного місця в інше, були забудовані населеними пунктами.

Уряд Бангладеш раніше оголосив близько 27 тисяч гектарів (66 720 акрів) землі в якості резервних лісів, де в минулому були виявлені стада, до яких входять 117 слонів, сказав Кабір.

Це вже третій напад диких слонів на біженців в Бангарському районі Кокса, який межує з М’янмою. Щонайменше три людини загинули в результаті двох попередніх атак.

Читайте також: Чи відбувається в М’янмі геноцид?

Нагадаємо, з кінця серпня в М’янмі урядові війська вбили щонайменше 400 представників етнічної меншини рохінджа, які сповідують іслам. Більш ніж 500 тисяч мусульман- рохінджа втекли з штату Рахайн до сусідньої країни Бангладеш. Багато будинків мусульман-рохінджа було спалено.

Фактична лідерка М’янми Аун Сан Су Чжі вперше прокоментувала повідомлення про нищення мусульманської меншини рохінджа, відкинувши подібні обвинувачення.

За словами Су Чжі, її уряд захищає всіх рохінджа у державі. Повідомлення про утиски мусульман вона назвала «величезним айсбергом дезінформації», що сприяє інтересам терористів.

Конфлікт між рохінджа і урядом рогортається вже кілька десятиліть. Великобританія в 1940-х роках пообіцяла дати незалежність майже всім національним околиць Бірми (колишня назва М’янми), в тому числі національного штату Аракан або Ракхайн, де живуть півтора мільйона рохінджа.

Не отримавши незалежність, сім штатів, в тому числі Ракхайн, не визнали новий уряд М’янми і тільки останнім часом вдалося переконати їх припинити вогонь. М’янма називає їх незаконними мігрантами і ісламськими бойовиками, які підтримують міжнародні терористичні організації.

Читайте також: Більше 300 000 мусульман-рохінджа можуть втекти у Бангладеш протягом найближчих тижнів, — ООН

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+