Слухати

«Кремлівська фабрика тролів» змушувала співробітників дивитися «Картковий будинок», — «Дождь» / Новини на Громадському радіо

«Кремлівська фабрика тролів» змушувала співробітників дивитися «Картковий будинок», — «Дождь»

15 жовтня 2017 - 10:58
Екс-співробітник агентства розповів про свою роботу

Російський телеканал «Дождь» опублікував інтерв’ю з чоловіком, який представився колишнім співробітником російського «Агентства інтернет-досліджень», котре називають підконтрольною Кремлю «фабрикою тролів». За словами співрозмовника, у його обов’язки входила «зміна думок» американців.

«Була мета — вплинути на думки, вивести на дискусію. Аргументування не тільки: Обама — мавпа, а Путін — молодець. Такого не брали, за це штрафували навіть. В англійському відділі інша підзвітність: там потрібно було заміряти реакцію. Реакція — це скільки тобі поставили лайків, комент повинен був викликати дискусію», — розповів чоловік.

За його словами, в агентстві був документ, де були описані основні проблеми Сполучених Штатів Америки (проблеми податкової системи, сексуальних меншин, зброї). Співробітники повинні були розбиратися у ситуації в США.

Вони моніторили впливові американські ЗМІ. У соцмережах співробітники повинні були розпалювати суперечку, розповів спірозмовник каналу.

«Найпоширеніші теми — носіння зброї, геї. Коли геї, то майже завжди нам потрібно було на релігійні теми виводити. Американці дуже релігійні, особливо ті, які сидять на форумах, на новинних сайтах, і пишуть коментарі. Потрібно було писати, що содомія — це гріх. Це завжди двійко десятків лайків могло тобі принести», — розповів чоловік.

За його словами, про РФ згадувати у коментарях було заборонено, бо американцям «наплювати на Росію і на Путіна».

«У нас не було мети повернути американців до Росії. У нас була мета налаштувати американців проти свого ж уряду. Викликати заворушення, викликати невдоволення, знизити рейтинг Обами», — зазначив співрозмовник.

Окрім того, про демократку Гіларі Клінтон вимагали писати завжди лише негативно. «Основний посил: чи не втомилися ви, брати мої американці, від Клінтонів, скільки їх вже було? Корупційні скандали — туди ж».

Співробітники агентства мали користуватися VPN, їм заборонялося фотографуватися у будівлі.

«Спочатку нас змушували добровільно-примусово дивитися (серіал про американську політику, — ред.) «Картковий будинок» англійською. У нас були заняття з англійської мови: розбирали коментарі один одного, які помилки, як не треба писати», — розповів чоловік.

Учора канал CNN опублікував розслідування про спроби Москви дестабілізувати ситуацію у США. Російські агенти створили широку онлайнову систему, через яку політичні повідомлення поширювали на кількох платформах, твердять журналісти. Кампанія, на їхню думку, була запущена з одного джерела — «кремлівської фабрики тролів», відомої як «Агентство інтернет-досліджень».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+