Слухати

Вибори в Австрії: наймолодший у ЄС лідер та «друзі Путіна» / Новини на Громадському радіо

Вибори в Австрії: наймолодший у ЄС лідер та «друзі Путіна»

15 жовтня 2017 - 09:08
Опитування віддають перемогу консервативній партії Курца

Сьогодні, 15 жовтня, Австрія обирає депутатів у парламент. Згідно з опитуваннями, праві популісти, які нещодавно стали партнерами «Єдиної Росії», можуть отримати близько четверті голосів.

Про це пише DW.

У виборчій кампанії беруть участь 16 партій. Вибори в нижню палату австрійського парламенту — Національну раду — були призначені на 15 жовтня достроково, тому що в травні поточного року розпалася урядова коаліція у складі Соціал-демократичної партії (СДПА) й Австрійської народної партії (АНП).

Згідно з даними соціологічних опитувань, з 6,4 мільйона австрійських виборців 1 мільйон осіб до останнього моменту ще не вирішив, за кого віддати свій голос.

Остаточний підрахунок голосів буде завершено, як очікується, в четвер, 19 жовтня.

Дані опитувань

Опитування прогнозують опозиційній Австрійській партії свободи (АПС) 25-27% підтримки. Ультраправі євроскептики наразі мають той самий рівень підтримки, що й соціал-демократи. Найбільше ж голосів можуть отримати консерватори з Австрійської народної партії (АНП).

Ще рік тому ультраправі лідирували в опитуваннях. Зараз позиції «Свободи» залишають досить потужними. Дуже ймовірно, що представники партії потраплять до складу уряду, зазначають політологи.

Успіх лідера консерваторів, міністра закордонних справ Австрії Себастіана Курца підвищив рейтинг АНП, пишуть місцеві видання.

31-річний Курц може стати наймолодшим лідером у Європейському Союзі, очоливши уряд Австрії, та створити коаліцію з ультраправими, вважає The Guardian. У його програмі — обмеження прав іноземців та зниження податків.

«Друзі Путіна»

DW зазначає, що заснована у 1956 році партія АПС «пройшла шлях від партії махрових нацистів, яку очолював колишній есесівський генерал, до прототипу європейських правих популістів».

Сьогодні її очолює Хайнц-Крістіан Штрахе. Успіх АПС пов’язують з антимігрантською програмою партії і «боротьбою з ісламізацією». Австрія, як і Німеччина, прийняла найбільше мігрантів. Партія також вимагає прямої демократії, коли важливі питання виносяться на референдум, обіцяє зменшити бюрократію і знизити податки.

На міжнародній арені партія має імідж «друзів Путіна». Її представники їздять в окупований Крим, схвалили проведення так званого «референдуму».

У кінці 2016 року АПС підписала п’ятирічну угоду «про взаємодію і співпрацю» з «Єдиною Росією». Фінансування з Москви у партії заперечують.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+