Слухати

Землі поблизу кордону на Закарпатті були оформлені на «піджаків», — представник «ДемАльянсу»

15 жовтня 2017 - 11:55
За словами голови Закарпатського осередку партії «ДемАльянс», згодом ці ділянки перейшли у власність двох громадян з прізвищем Горват
Землі поблизу кордону на Закарпатті були оформлені на «піджаків», — представник «ДемАльянсу» / Новини на Громадському радіо

В Берегівському районі Закарпатської області земельні ділянки, які Держгеокадастром були передані в приватну власність багатьом жителям, зараз фактично належать двом людям на прізвище Горват. Про це в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо розповів голова Закарпатського осередку партії «ДемАльянс» Олександр Пересоляк.

Він нагадав, що в 2014 році  Управлінням Держгеокадастру в Закарпатській області були виділено близько ста гектарів безпосередньо на державному кордоні України та Угорщини між КПП «Косино» та КПП «Лужанка».

Читайте також: Держгеокадастр виступає проти повернення землі у держвласність на українсько-угорському кордоні, — представник «ДемАльянсу»

«Ці земельні ділянки виділялися на «піджаків» (схема, коли формально виділяються ділянки на велику кількість людей, які за це отримують свої «комісійні» за винагороду, а потім перепродають або дарують або виписують довіреність на іншу людину) і в наступному просто дарувалася», — пояснив Олександр Пересоляк.

За його словами, потім ці ділянки перейшли у власність двох громадян з прізвищем Горват.

Читайте також: Кордон України з Угорщиною не у приватній власності, — речник Держприкордонслужби

karta.png

Приватизована ділянка в Берегівському районі поблизу кордону з Угорщиною // map.land.gov.ua
Приватизована ділянка в Берегівському районі поблизу кордону з Угорщиною
map.land.gov.ua

«Однак, це так само можуть бути вже «піджаки» другого рівня і реальні власники можуть бути вже за ними», — зауважив Голова Закарпатського осередку партії «ДемАльянс».

«Відомо, що зараз за позовом прокуратури Закарпатської області і адміністрації Держприкордонслужби триває судовий процес. Зараз ці справи знаходяться в судах. По частині земельних ділянок вже в Вищому спеціалізованому суді знаходяться справи, а по частині ділянок — в апеляційному суді Закарпаття і розгляд був 3 жовтня. Тому що ці громадяни не були задоволені рішенням судів першої інстанції, тому що Берегівським районним судом було скасовано всі ці наказі Держкомзему і землі були повернуті в державну власність. Оскільки вони є безпосередньо під будівлями і технічними спорудами прикордонної служби і майже на державному кордоні, тобто впритул до дуржавного кордону з українського боку», — розповів Пересоляк.

Читайте також: Чому земельні ділянки поблизу кордону потрапили в приватну власність?

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+