Слухати

Під посольством США розпочали голодування переселенці (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Під посольством США розпочали голодування переселенці (ФОТО)

16 жовтня 2017 - 11:01
Вони хочуть привернути увагу до порушення законодавства, що забезпечує права ВПЛ, і просять перевірити, куди були спрямовані кошти міжнародних партнерів, призначені постраждалим від конфлікту на Сході

Біля посольства СЩА в Києві переселенці оголосили акцію протесту. Вони вимагають, щоб посольство перевірило, куди витрачені кошти, які надійшли зі США до України для допомоги переселенцям та постраждалим в результаті збройного конфлікту на Сході України.

Місце для акції, говорять протестуючі, вони обрали символічне. Йдеться, зокрема, не тільки про гроші надані Держдепартаментом, а й взагалі про гроші, надані в рамках міжнародної підтримки (ЄС, Японія).

Також учасники протесту хочуть привернути увагу до порушення законодавства, яке забезпечує права переселенців. Зокрема, серед присутніх були жителі гуртожитку на вулиці Кустанайській в Києві.

«Є закон про захист прав переселенців, в який внесли пункт 9.1. В цьому пункті написано, що адміністрація гуртожитку (будь-якого — в Києві, в Луцьку) має встановити лічильники на світло, на воду, на газ — на всі комунальні послуги, які вони поставляють, і відповідно до показників лічильників ми маємо платити не як підприємства, а як жителі міста», — пояснив представник Луганської правозахисної групи Сергій Стулов.

Читайте також: Шестеро переселенців, які заявили про голодування, мають серйозні захворювання, — правозахисник

Він зазначив, що зараз жителі гуртожитку на Кустанайській, сплачують за комунальні послуги за тарифом для підприємств. Крім того, вони сплачують туристичний збір.

«Я плачу туристичний збір. Який я турист? Я три роки живу в цьому гуртожитку і з мене буреть туристичний збір», — розповів Сергій Стулов.

Читайте також: Почему переселенцы из общежития на Кустанайской в Киеве будут голодать под посольством США?

akciya_1.jpg

Акція протесту під посольством США // Громадське радіо/Андрій Кобалія
Акція протесту під посольством США
Громадське радіо/Андрій Кобалія

akciya1.jpg

Акція протесту під посольством США // Громадське радіо/Андрій Кобалія
Акція протесту під посольством США
Громадське радіо/Андрій Кобалія

akciya2.jpg

Акція переселенців під посольством США // Громадське радіо/Андрій Кобалія
Акція переселенців під посольством США
Громадське радіо/Андрій Кобалія

akciya3.jpg

Акція протесту під посольством США // Громадське радіо/Андрій Кобалія
Акція протесту під посольством США
Громадське радіо/Андрій Кобалія

Андрій Кобалія, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+