Слухати

 Представник «Трейд коммодіті»: «Підозри НАБУ засновані на хибних фактах» / Новини на Громадському радіо

Представник «Трейд коммодіті»: «Підозри НАБУ засновані на хибних фактах»

16 жовтня 2017 - 18:29
Представники та адвокати «Трейд коммодіті» звинуватили НАБУ у необгрунтованості кримінальної справи проти своєї компанії

НАБУ і САП звинувачують “Трейд Коммодіті” у причетності до схеми щодо закупівлі палива, а заступника Міністра оборони Ігоря Павловського та директора департаменту держзакупівель Міноборони Володимира Гулевича підозрюють в розтраті державних коштів.

“Підозри НАБУ проти Міноборони та «Трейд коммодіті» засновані на хибхних фактах, — повідомив директор зі зв’язків з громадськістю компанії “Трейд коммодіті” Роман Могила на прес-конференції.  На нашу думку, проти людей Міноборони та «Трейд коммодіті» проводиться брехлива замовна інформаційна кампанія. Процедури закупівлі палива були проведені абсолютно в рамках закону. Це був прозорий процес. У цієї справи немає процесуальної перспективи, і вона однозначно розвалиться в суді. Компанію «Трейд коммодіті» звинувачують в політичних звязках. Відбувається це через те, що юридичних аргументів проти компанії немає. 

З тих крихт, які знаходимо в ЗМІ та на судових засіданнях стосовно Міноборони, можна чітко зрозуміти, що ніяких причин для переслідування людей з Міноборони і «Трейд коммодіті» немає. Все базується на сумнівних висновках якогось експерта. Ніякої дискусії щодо оцінки немає». 

За даними компанії, закупівлі відбувалися півтора роки тому. У квітні 2016 року Комітет з конкурсних торгів Міноборони відхилив пропозиції від ряду компаній, включаючи WOG, ОККО і «Укртранснафтопродукт», і вибрав «Трейд Коммодити» переможцем відкритого тендеру із закупівлі рідкого палива.

13-го і 18-го травня Міноборони і «Трейд Коммодити» уклали 14 угод про постачання палива на суму понад 1 мільярд гривень. У червні-серпні 2016 року ці фірми уклали кілька додаткових угод, через які ціна на той же обсяг зросла на 16% від початкової вартості.

«Трейд Коммодити» пояснила підвищення ціни зростанням цін на дизельне паливо на біржах і на доказ навела дані провідного світового постачальника інформації про ринки енергоресурсів Platts. Це американське інформагентство, яке спеціалізується на публікації цінових котирувань на нафту, нафтопродукти, продукти нафтохімії, природний газ і промислові метали.

“Наші партнери знайшли нафтобазу в Миколаєві, яка валила на експорт продукт, — пояснює один з інвесторів компанії Володимир Трофименко. Важливо, що перевал на цій базі коштує на 30%-40% дешевше, ніж в Одесі. Плюс вона приймала кораблі з 30 000 тонами. Одеса більш розкручена, ніж Миколаїв. Коли везеш нафтопродукти з, наприклад, Греції, то виходить, що компанія може отримати на 10-15 доларів нижчу ціну. 

З приводу ціни та договорів. Підписати договор з Міноборони, а потім кожні два тижні знову узгоджувати ціни? Ми один раз переглянули ціну на 20%. За законом не можна робити це в один етап. Якщо відбулось відхилення, то можна вийти на ринкові зміни. Плац змінився до 20%. На кожну зміну не може  бути більше 10%. Так прописано в законі. Тому двома змінами ми вийшли на 15%. Для того, щоб вийти на 20% плацу, нам потрібно змінити на 15%».

На питання, чому, коли ціна на паливо впала, “Трейд коммодіті” не узгодило ціну знову, Володимир Трофименко заявив, що у ті місяці вони не були певні, що ціна не підніметься знову.  

Майже одразу після прес-конференції, слідчі НАБУ затримали Володимира Трофименка. В НАБУ вважають, що збільшення ціни відбувалося «за відсутності будь-яких правових підстав» і завдало держбюджету збитків на суму 149 мільйонів гривень.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+