Слухати

Російський суд оштрафував Telegram за відмову надати інформацію / Новини на Громадському радіо

Російський суд оштрафував Telegram за відмову надати інформацію

16 жовтня 2017 - 11:12
Справу по лондонській компанії розглядали без присутності її представників у залі суду

У Росії суд Москви  оштрафував лондонську компанію Telegram Messenger LLP на 800 тис. рублів (ред. — близько 13 тисяч доларів) за відмову виконати запит ФСБ про надання інформації для декодування повідомлень користувачів, передає Інтерфакс.

«Визнати Telegram Messenger LLP винним в скоєнні адміністративного правопорушення і призначити покарання у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», — оголосила суддя Юлія Данильчик.

За її словами, стягнутий штраф піде в дохід бюджету Москви. У постанові суду відповідача також роз’яснюється відповідальність за невиконання судового рішення і можливість його оскарження у суді.

Судове засідання пройшло за відсутності представників Telegram.

Як повідомляється, 12 липня цього року ФСБ направила запит у лондонський офіс Telegram про необхідність надання інформації по шести телефонних номерів до 16 липня. Відповіді від Telegram не було.

Після цього, 31 серпня, ФСБ повідомила керівництво компанії про намір скласти протокол про адміністративне правопорушення за невиконання федерального закону про зберігання, виконання та передачу інформації, що і було зроблено 14 вересня.

Раніше засновник месенджера Telegram Павло Дуров заявив про готовність припинити бізнес в тих країнах, які чинять тиск на компанію.

Читайте також: У месенджері Telegram з’явилась українська версія

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+