Слухати

Учені зафіксували зіткнення нейтронних зірок і розкрили таємницю створення золота / Новини на Громадському радіо

Учені зафіксували зіткнення нейтронних зірок і розкрили таємницю створення золота

16 жовтня 2017 - 19:14
Учені, що займаються вивченням гравітаційних хвиль, чекали на цю подію понад 20 років

Уперше астрономи виявили гравітаційні хвилі, які виникли у результаті зіткнення двох нейтронних зірок (зорі на завершальному етапі своєї еволюції).

Вибух спостерігали близько 70 наземних та космічних обсерваторій, передає LIGO/Virgo.

Астрономи спостерігали зіткнення двох нейтронних зірок у серпні. «Найцікавішими феєрверками Всесвіту» назвав вибухи спіробітник Каліфорнійського технологічного інституту Девід Рейтзе, передає USA Today.

gatech-moviestill-md.png

Зіткнення досліджували 4 тисячі вчених // LIGO/Virgo
Зіткнення досліджували 4 тисячі вчених
LIGO

Вимірювання світла та іншої енергії, що виникає внаслідок зіткнення, допомогло вченим пояснити, як зростає планетарне випромінювання рентгенівських променів, як швидко розширюється Всесвіт та як виникають важкі метали, такі як платина і золото.

Читайте також: NASA оприлюднило ролик зі знімків кільцевої системи Сатурна

Учені вважають, що зіткнення сталося у сузір’ї Гідри. Зірки наближалися одна до одної, поки не зіткнулися.

Аварія спричинила вибух гамма-променів і гравітаційну хвилю, слабку пульсацію в тканині простору і часу, яку раніше описав Альберт Ейнштейн.

Сигнал прибув на Землю 17 серпня через 130 мільйонів світлових років.

Співробітники NASA перші зафіксували зіткнення і закликали за допомогою телескопів у всьому світі спостерігати за «найвідомішою астрономічною подією в історії».

«Повнота цієї картини від початку до кінця є безпрецедентною. У межах відкриття є ще дуже багато надзвичайних відкриттів», — сказав професор фізики Колумбійського університету Сабольч Марка.

Учені проаналізувати матерію, світло та інше випромінювання. Зірки після зіткнення випромінювали яскраво-блакитні гарячі частинки, які були щільними і нестабільними. Деякі з цих частинок об’єднувалися у важкі метали, такі як золото, платина і уран.

Читайте також: У США заявили про намір знову висадитись на місяці

Учені раніше підозрювали, що зіткнення нейтронних зірок є достатньо сильним для створення важких металів, але не були впевнені у цьому.

Розрахунки з телескопа, що вимірює ультрафіолетове світло, показали, що об’єднана маса важких елементів від цього вибуху в 1300 разів перевищує масу Землі.

Зіткнення нейтронних зірок також допомогло пояснити витоки однієї з найнебезпечніших сил космосу — коротких сплесків гамма-променів, які можуть стерти життя на будь-якій планеті. Пучки гамма-променів не були зосереджені на Землі і були сформовані занадто далеко, щоб бути загрозою для нашої планети.

Читайте також: Наскільки Україна — космічна держава?

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+