Слухати

В Бразилії представили виставу до 100-річчя Жовтневої революції

16 жовтня 2017 - 09:03
Виставу представили в переобладнаному складському приміщенні міського порту

В Ріо-де-Жанейро представили театральну постановку «Десять днів, які потрясли світ», присвячену до 100-річчя Жовтневої революції, повідомляє російське агенство ТАСС.

Виставу представили в переобладнаному складському приміщенні міського порту. За оцінками видання її прийшли подивитись щонайменше 400-500 глядачів.

За задумом режисера Луїса Фернанду Лобу глядачі мають спостерігати за грою акторів стоячи, періодично переміщаючись по приміщенню площею 3,5 тисяч квадратних метрів: таким чином має створитися ефект масової участі, який потрібно постановникам для передачі атмосфери революції.

«Ви можете рухатися вправо або вліво, але ви не повинні стояти на місці! Інакше ви будете розчавлені ходом революції», — з таким закликом Лобу звернувся до глядачів перед початком вистави.

Ці слова, як з’ясувалося в ході постановки, мали не тільки переносне значення. Приміщення, в яке потрапляють всі присутні на виставі, одночасно є і сценою, і залом для глядачів, тому, коли актори на пристойній швидкості пересувають по ньому елементи декорацій — невеликі трибуни на колесах, глядачам доводиться розступатися, щоб їх не зачепили ці конструкції.

Ще один з елементів постановки є гігантський екран, на якому на початку вистави демонструється історична хроніка. Коли вона закінчується, дійові особи зачитують свої монологи. У них, зокрема, розповідається, що спонукало людей в 1917 році взяти в руки зброю. Тим часом інші актори, які не зайняті в цей момент в монологах, проносяться між глядачами з червоними прапорами в руках.

Сценарій вистави заснований на творі американського публіциста Джона Ріда «Десять днів, які потрясли світ». Ця книга дала назву постановці, проте театральна робота бразильського режисера описує ширший історичний період.

В виставі задіяні 82 людини, в тому числі 25 акторів і 18 музикантів. Робота над проектом почалася в жовтні минулого року, а репетиції — близько двох місяців тому. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+