Слухати

ЮНЕСКО розробляє механізм для моніторингу пам’ятників у анексованому Криму

16 жовтня 2017 - 15:35
Механізм не буде суперечити принципам територіальної цілісності України

Міжнародна організація ЮНЕСКО почала розробляти механізмом прямого моніторингу за пам’ятками світового значення у включеному Криму.

Про це повідомив надзвичайний і повноважний посол України у Франції, представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур, передає Крим.Реалії.

За його словами, механізм не буде суперечити принципам територіальної цілісності України.

«В ЮНЕСКО не приймають звіти про стан справ на об’єкті, які виходять від окупаційної влади. Організація продовжує активно не визнавати анексію Криму, за рахунок чого, втім, про реальний стан «Херсонеса Таврійського» ми судити не можемо. В історії ЮНЕСКО це перший подібний прецедент. Зараз експерти розробляють механізм прямого моніторингу в умовах окупації. Непрямого недостатньо. Сподіваємося, що незабаром це вдасться зробити », — зазначив дипломат.

У Міністерстві закордонних справ України від 11 жовтня заявили, що представники ЮНЕСКО на 202-й сесії Виконавчої ради організації в Парижі вирішили продовжити моніторити ситуацію у анексованому Криму.

Згідно з ухваленим рішенням, Генеральний директор ЮНЕСКО представить чергову доповідь з даного питання на 204-й сесії виконавчої ради в квітні 2018 року.

Читайте також: Російська окупаційна влада веде війну проти Меджлісу, — ЮНЕСКО

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+