Слухати

Мітинг під Радою: що відбувалось і хто туди прийшов (ФОТОРЕПОРТАЖ) / Новини на Громадському радіо

Мітинг під Радою: що відбувалось і хто туди прийшов (ФОТОРЕПОРТАЖ)

17 жовтня 2017 - 18:48
Політики та громадські активісти під Верховною Радою вимагали ухвалити нове виборче законодавство, створити антикорупційний суд та позбавити депутатів недоторканності

Під будівлею Верховної ради від ранку 17 жовтня люди почали збиратись на «Всеукраїнську акцію непокори», як її називають організатори.

На площі під радою встановили сцену, де виступали із вимогами очільники політичних партій «Демальянс», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «Рух нових сил», «Свобода», «Батьківщина» та «Хвиля». 

Серед вимог політиків та громадських активістів — ухвалити нове виборче законодавство, створити антикорупційний суд та позбавити депутатів недоторканності.

img_3099.jpg

 //
Учасники «Всеукраїнської акції непокори»

Одна із співорганізаторок акції та народна депутатка від «Блоку Петра Порошенка» Світлана Заліщук каже, що спершу ідея акції виникла серед громадських ініціатив: «Чесно», «Центр протидії корупції» та «Автомайдан», а вже потім до неї долучились політичні партії.

«Усі ці політичні ініціативи мобілізовували своїх активістів. Ми використовували відкритий спосіб: через соціальні мережі, брали участь у багатьох телевізійних ефірах, зокрема я особисто, закликали людей до нас долучитися. Їздили в регіони, роздавали листівки в метро, на вулицях, на базарах. У такий спосіб люди прийшли», — каже  Світлана Заліщук.

img_3088.jpg

 //
Нацгвардія під будівлею Верховної Ради
Наталія РопГромадське радіо

Серед учасників акції були і люди похилого віку, і молодь. Проте не усі могли могли пояснити, чому прийшли на акцію. Ніна Омельянович каже, що хоче кращого життя.

— Які ваші вимоги?
— Ой, краще не до мене.
— А чому не до вас?
— Ну, тому що я ще не в курсі справи.
— А що ви тут робите?
— Сиджу, слухаю
— Чому ви сюди прийшли?.
-— Ну, пришла за краще життя.

Жінка розповідає, що її на акцію запросили по телефону. Хто – не називає. І каже, що чоловік, який сидить поряд,  Віктор,  краще може відповісти, чому прийшов на акцію і які у нього вимоги.

«Жити неможливо уже. Виборчу систему треба змінити, податки, субсидії ці забрати. Просто мразі захопили владу і я проти них», — каже Віктор.

img_3073.jpg

 //
Учасники акції під Радою
Наталія Роп/Громадське радіо

Інша учасниця Ірина, яка є прихильницею партії «Громадянська позиція», приїхала із Кіровограду. Каже, що не має якихось чітких вимог, але вважає, що потрібно інший уряд і президента.

«Щоб уряд був достойний цих людей. Нас, наприклад. Тобто не конкретні там вимоги. Щоб налагодити життя на краще, то треба інший уряд й іншого президента», — пояснює Ірина.

Прихильник партії «Руху нових сил» Роман Куцик розповідає, що приїхав зі Львова із друзями.

«Ми за зняття недоторканності, ми проти корупціонерів, за звільнення Порошенка від посади президента і за розпуск його партії. Це в майбутньому», — каже Роман. Він сподівається, що це допоможе покращити його життя, друзів і усіх українців. 

img_3093.jpg

Протестувальники зі Львова // Наталія Роп/Громадське радіо
Протестувальники зі Львова
Наталія Роп/Громадське радіо

Народна депутатка Світлана Заліщук, запевняє, що партії між собою домовлялися, що не будуть приводити людей на мітинг за гроші.

«Ми між собою домовлялися. І це була наша чітка домовленість. У нас був такий штаб, де ми координували дії про те, що ми людям не платимо. Це була для нас принципова вимога. Я сподіваюся, що всі її дотримали. Зараз гарантувати, що якихось недоброчесних людей не буду. Я сподіваюся, що цього не було. Якщо це було – я вважаю, що це провокація і спроба дискредитації акції», — розповіла народна депутатка. 

За її оцінками, у акції взяло участь близько 3 тисяч людей і очікують ще до 10 тисяч.

img_3115.jpg

 //
Учасники акції під Верховною Радою
Наталія Роп/Громадське радіо

Як пояснює член партії «Рух нових сил» Давид Сакварелідзе, якщо з боку влади не буде провокацій і всі вимоги будуть виконані – то люди розійдуться.

«Люди дуже розчаровані, налаштовані рішуче, тому ніхто не буде розходитися і будуть стояти до кінця», — каже Сакварелідзе. 

Голова «Люстраційного комітету» Олександра Дрік погоджується із необхідністю ухвалення парламентом вимог, які висунули на акції. За її словами, ці реформи є системними, але так і не були ухвалені за три роки.

img_3098.jpg

 //
Плакати на «Всеукраїнській акції непокори»
Наталія Роп/Громадське радіо

«Прекрасно розуміємо, що це відбувається через те, що зараз у парламенті є більшість, яка не хоче ані зміни правил, за яким обирається цей парламент, бо таким чином більшість із них не зможе туди потрапити, ані зняття депутатської недоторканності, чи обмеження у даному випадку. Обмеження імунітету для того, щоб можна було притягувати до кримінальної відповідальності. Тому що, знову таки, абсолютна більшість із них, очевидно, боїться того, що за цим послідує кримінальне переслідування саме їх. І так само це пов’язано на пряму із антикорупційним судом, відсутність якого на сьогодні блокує прийняття рішень навіть у тих справах, яке розслідувало НАБУ і передала до суду Спеціальна антикорупційна прокуратура».

Організатори акції кажуть, що люди не покинуть мітингувати, поки їхні вимоги не будуть ухвалені.

Згодом стало відомо, що під стінами Верховної Ради на мітингу активісти побилися з правоохоронцями, внаслідок чого є постраждалі. Під час сутичок використовували сльозогінний газ. Очевидці повідомляли про щонайменше трьох постраждалих. Водночас національна поліція станом на 17 годину оприлюднила інформацію про двох постраждалих.

22 528 187_1 646 430 332 087 188_4 159 607 756 633 872 825_n.jpg

Постраждалий унаслідок сутичок // Богдан Досюк
Постраждалий унаслідок сутичок
Богдан Досюк

Як повідомив Громадському радіо директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко заявив, що Затриманих немає. Один з постраждалих учасників акції, відмовився від госпіталізації. Серед постраждалих є поліцейських. Він отримав поранення середнього ступеня тяжкості. Отримав ушкодження зокрема голови. І перебуває в лікарні. На даний момент ніяких сутичок немає. Підрозділи поліції і Національна гвардія продовжують забезпечувати порядок і безпеку в урядовому кварталі під парламентом.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+