Слухати

В чотирьох містах України провели флешмоб проти дискримінації за територіальною ознакою / Новини на Громадському радіо

В чотирьох містах України провели флешмоб проти дискримінації за територіальною ознакою

17 жовтня 2017 - 17:27
Одночасно акції пройшли у Львові, Харкові, Слов'янську та Маріуполі

Сьогодні у Львові на площі перед Головним управлінням юстиції в Львівській області) відбувся флешмоб «Визнай своїх дітей, Україно!». Одночасно такі ж акції пройшли в Харкові, Слов’янську та Маріуполі. Мета флешмобу — привернути увагу громадськості і влади України до дискримінації громадян України під час реєстрації фактів народження і смерті, які сталися на тимчасово окупованій або неконтрольованих урядом територіях України, розповів Громадському радіо керівник громадської організації з захисту прав і свобод внутрішньо переміщених осіб «Право на життя» Вадим Дем’яненко.

Він зазначив, що таким чином переселенці намагаються привернути увагу місцевої влади до порушення Конституції України, а саме статті 24, в якій зазначається, що громадяни мають рівні права та свободи та є рівними перед законом. Також стаття забороняє будь-яку дискримінацію за будь-якими ознаками.

«Ми, як переселенці, констатуємо, що дискримінація в Україні існує. Наприклад, для того, щоб зареєструвати факт народження або смерті громадян України, потрібно звернутися до органів реєстрації і одразу отримати відповідне свідоцтво. Але, якщо громадянин України народився або помер на території Криму, на тимчасово окупованих територіях України (наполягаємо, що це — все одно територія України), то виходить, що документ, який підтверджує це, недійсний, не визнається і в органах Реєстрація актів цивільного стану їм буде відмовлено. Їм доводиться звертатися до суду, а в суді вже ці документи визнаються і суд може винести на їхню корить рішення. Лише після того, як вони отримають рішення суду, вони з цим рішенням йдуть до РАЦС і там їм мають видати довідку (свідоцтво)», — пояснив Вадим Дем’яненко.

Він наголосив, що в Слов’янську зареєстровано близько 60 000 переселенців. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+