Слухати

Який існує механізм зміни статті Конституції щодо депутатської недоторканості?

17 жовтня 2017 - 15:54
За словами народної депутатки Ірини Подоляк, законопроект, який сьогодні вніс до Верховної Ради Петро Порошенко тотожній тому, який стоїть в пакеті вимог сьогоднішнього віче і вже поданий депутатами
Який існує механізм зміни статті Конституції щодо депутатської недоторканості? / Новини на Громадському радіо

Внести зміни до Конституцію України щодо депутатської недоторканості можна в кілька етапів. Про це ефірі Громадського радіо розповіла народна депутатка, член фракції «Об’єднання Самопоміч» Ірина Подоляк.

Вона додала, що законопроект, який сьогодні вніс до Верховної Ради Петро Порошенко він на 100% тотожній з тим законопроектом що вже був внесений і який стоїть в пакеті вимог на сьогоднішньому віче.

«Для того, щоб внести зміни до Конституції, потрібно 226 голосів для того, аби скерувати цей законопроект до Конституційного Суду. Далі його має розглянути Конституційний суд, на наступній сесії — після Нового року — має бути триста голосів «за» для того, щоб цей законопроект проголосувати», — сказала Ірина Подоляк.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко запропонував внести зміни до Конституції щодо депутатської недоторканності. У законопроекті стаття 80 Конституції написана в такий спосіб: «Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп». У разі прийняття пропозиції президента, цей закон вступить в силу з 1 січня 2020 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+