Слухати

Іспанія дає 24 години Каталонії на перегляд позиції щодо відділення

18 жовтня 2017 - 12:46
Якщо в Каталонії наполягатимуть на незалежності, Іспанський уряд обіцяє застосувати статтю 155 Конституції
Іспанія дає 24 години Каталонії на перегляд позиції щодо відділення / Новини на Громадському радіо

Іспанія намагатиметься припинити автономію Каталонії, якщо її лідер Карлес Пучдемон не відмовляється від свого прагнення до незалежності, заявив віце-прем’єр-міністр країни Маріано Рахой в середу, за 24 години до встановленого Мадридом терміну, пише Daily Sabah.

Якщо Пучдемон не дає задовільної відповіді «пан Пучдемон спровокує застосування статті 155 конституції», сказала в парламенті заступник голови уряду Іспанії Сорайя Саенс де Сантамарія

Застосування цієї статті може означати суттєву ескалацію найгіршої політичної кризи в Іспанії протягом десятиліть, яка виникла після того, як 1 жовтня Каталонія провела референдум про заборону незалежності.

Стаття 155 Конституції Іспанії звучить так: «1. Якщо автономне співтовариство не виконує зобов’язання, передбачені Конституцією або іншими законами, або його дії завдають серйозної шкоди загальнодержавним інтересам Іспанії, Уряд попереджає голову автономного співтовариства. Якщо відповіді з його боку не буде, Уряд може, за згодою абсолютної більшості Сенату, вжити необхідних заходів для виконання автономним Співтовариством зазначених зобов’язань в примусовому порядку, або для захисту згаданих загальнодержавних інтересів.

2. У здійсненні заходів, передбачених в попередньому пункті, Уряд може давати відповідні розпорядження будь-якій владі автономних співтовариств».

Прем’єр-міністр потребує схвалення Сенату, щоб застосувати статтю 155, і його консервативна народна партія має там більшість.

Цей крок може дозволити Мадриду розпустити регіональний уряд і згодом викликати нові вибори в Каталонії, але такий крок може ще більше поглибити напруженість регіону.

Читайте також: Прихильники незалежності Каталонії не розчаровані заявою Карлеса Пучдемона, — місцевий мешканець

Нагадаємо, вчора Конституційний суд Іспанії визнав незаконним референдум Каталонії про незалежність від Іспанії, який пройшов 1 жовтня.

Нагадаємо, сьогодні, 10 жовтня каталонський лідер визнав, що його народ проголосував за незалежність від Іспанії, проте попросив Парламент відкласти оголошення незалежності на кілька тижнів.

Голова Женералітату Карлес Пучдемон пояснив це тим, що Каталонія хоче розумного діалогу з Іспанською державою.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+