Слухати

Одеське узбережжя вкрили червоні водорості (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Одеське узбережжя вкрили червоні водорості (ФОТО)

18 жовтня 2017 - 17:45
Екологи пояснюють, в чому небезпечність такого явища

Жителі Одеси поділилися в соцмережі знімками кольорових валунів, які помітили на одному з міських пляжів в районі 8-ї станції Великого Фонтану.

Камені отримали в деяких місцях яскраво-червоний колір, причому верхній шар валунів залишився недоторканим, середній убрався в зелений, повідомляє «Діалог.UA».

Такі камені помітили на ще кількох одеських пляжах: в Отраді, на Ланжероні. Біологи в цьому угледіли загрозу: експерти вважають, що стали швидко поширюватися небезпечні динофітові водорості. Це тривожна тенденція, яка говорить про те, що море дуже забруднене.

«Для цих водоростей комфортним середовищем є водойма, забруднене органічними сполуками», – зазначив еколог Дмитро Русаков.

Червоні водорості можуть поглинати токсини, і при фарбуванні поверхні у них виділяється все те, що вони раніше поглинули.

Це може стати небезпечним для людини: якщо купуватися тривалий час в морі з такими водоростями, то є велика ймовірність хвороби печінки й дихальних шляхів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+