Слухати

Подальше утримання Павла Гриба під вартою може призвести до летальних наслідків / Новини на Громадському радіо

Подальше утримання Павла Гриба під вартою може призвести до летальних наслідків

18 жовтня 2017 - 18:29
«На його обличчі багато явно виражених великих виразок, як активних, так і в стадії загоєння», — йдеться у листі адвоката Андрія Сабініна, який захищає незаконно викраденого Росією Павла Гриба

Лікарі оцінюють стан 19-річного Павла Гриба, як важкий, зважаючи на умови утримання та стан хлопця, який у листі описав адвокат Сабінін Андрій. Про це сказав в коментарі Громадському радіо доктор медичних наук Василь Притула. За його словами у дитинстві Павлу поставили діагноз «портальна гіпертензія» і від 2003 року він був на обліку у дитячій лікарні «Охмадит».

«Це таке захворювання, яке у будь-який момент може ускладнитись кровотечею зі шлунку, або стравоходу. Кровотечі можуть бути надзвичайно сильними, аж до дуже неприємних станів», — пояснює Василь Притула.

За його словами, Павла обстежували в Україні ще два місяці тому і вже тоді у нього були виразки і стан, за якого могла статись кровотеча у будь-який момент. Він каже, що подальше утримання може призвести навіть до летальних наслідків.

«Людина, яка знаходиться у стресовій ситуації, судини пошкоджуються і може бути кровотеча. Чому він такий побілів і ослаблений? Неналежне харчування, крім того, що може призвести до кровотечі, змінюється русло крові, яке є в організмі, тому що є хвороба, яка заважає притоку і відтоку крові, то при цьому може гемоглобін падати, лейкоцити знижуються, тромбоцити. Якщо відсутні нормальні показники в організмі, то такій людині може стати погано у будь-який час», — зазначив Василь Притула.

За словами лікаря, у хлопця є виразки у дванадцятипалій кишці, у стравоході і розширення вен. Відтак, будь-яке пошкодження стінки вен може викликати кровотечу. 

Батько Ігор Гриб отримав від адвоката Андрія Сабініна лист, де описується стан Павла. Під час прес-конференції в Укрінформі він процитував слова адвоката: «Не можу судити про різницю самопочуття Павла, оскільки не був знайомий із ним раніше, скажу тільки, що на його обличчі багато явно виражених великих виразок, як активних, так і в стадії загоєння, яскравого кольору. Можливо вони є і на спині, оскільки він постійно намагається щось чесати. Я рекомендував йому не голитися, щоб не занести вторинну інфекцію. Ознайомившись із кількома матеріалами кримінальної справи, можу сказати, що в одному з допитів Павло сказав, що вважає стан свого здоров’я незадовільним. Також висловлював скарги на періодичні кровотечі».

Ігор Гриб зазначає, що Павла обстежували російські лікарі, і уже є результати, але адвокат підписав документ про нерозголошення інформації.

За словами батька Павла, до Росії відправляли гроші для купівлі ліків, які так і не отримав юнак.

«Мене, як батька, дуже турбує той стан здоров’я. І дуже турбує те, що досі російська сторона, не дивлячись на те, що вона за гроші Павла закупила начебто один там вид ліків «Гіптрал» — і навіть його російська сторона Павлу не надає. Хоч і це не є панацеєю від його хвороби. Тобто ніякого медичної допомоги Павлу немає», — зазначив Ігор Гриб. 

Начальник Управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич, каже, що за попередньою інформацією, із російською стороною вони погодили можливість відвідати Павла Гриба 23 жовтня. 

«Консули звернулися знову до федерального управління у справі виконання покарань, надати дозвіл на повторне відвідання з тим, щоб обговорювати питання можливого додаткового лікування, чи надання йому медичної допомоги», — зазначив Кирилич. 

Сьогодні Жовтневий районний суд міста Краснодар у Росії продовжив арешт викраденому співробітниками ФСБ у Білорусі 19-річному українцю Павлу Грибу до 4 січня 2018 року.

Нагадаємо, 24 серпня у Білорусі зник 19-річний син члена громадської ради Державної прикордонної служби України Ігоря Гриба — Павло Гриб. 

Українець поїхав до міста Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах. Дівчина, з його слів, мала приїхати на зустріч з Російської Федерації.

У вересні російська влада повідомила, що Павло Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодар (РФ).

Після зустрічі з Павлом його адвокат заявив, що українця викрали співробітники ФСБ.

12 жовтня українські лікарі Василь Притула та Юрій Кучин їздили до Росії, щоб оглянути Павла, але так і не змогли отримати до нього доступ.

15 вересня Гриба госпіталізували через проблеми зі здоров’ям

У жовтні користувачі Facebook розгорнули флешмоб з вимогою допустити лікарів до Павла Гриба.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+