Слухати

В РФ заявили про затримання громадянина України в Ростові

18 жовтня 2017 - 10:56
За версією Слідкому РФ, затриманий Роман Терновський, причетний до діяльності організації «Правий сектор», яка заборонена в Росії
В РФ заявили про затримання громадянина України в Ростові / Новини на Громадському радіо

В Росії заявили, що затримали в Ростві-на-Дону громадянина України, причетного до діяльності «Правого сектору», який заборонений в Росії. Про це йдеться на сайті Слідчого комітету РФ.

«Встановлено, що Тернівський в складі учасників організації «Правий сектор» неодноразово брав участь в пікетах, мітингах та інших суспільно-масових заходах на території України. Крім того, використовуючи аккаунт у соціальній мережі «Facebook», Тернівський здійснював пропаганду діяльності організації «Правий сектор» серед користувачів інформаційно-телекомунікаційної мережі Інтернет, в тому числі осіб, які постійно проживають на території Російської Федерації», — йдеться в повідомленні Слідкому.

Зазначається, що за місцем проживання терновського в Ростові-на-Дону силовики виявили предмети одягу та інші особисті речі з символікою організації «Правий сектор».

«Вищевказані дії Тернівського спрямовані проти інтересів Російської Федерації і кваліфіковані слідством за ч. 2 ст. 2822 КК РФ, що передбачає кримінальну відповідальність за участь в діяльності екстремістської організації», — додали в установі.

Наразі Терновського взято під варту.

«Така людина дійсно є. Нам відомо хто це. Десь 2-2,5 роки тому він був біля наших «правосеків» в Харкові, був те, що називається прихильником. Але більше року немає від нього ніякої інформації, він не спілкувався з нами. Що він робив, яким чином потрапив на територію РФ? Нам це невідомо», — пояснив в коментарі Громадському радіо прес-секретар «Правого сектору» Артем Скоропадський.

За його словами, організація зараз збиратиме інформацію про те, що йому закидають, з’ясовуватимуть, що він робив в Росії.

Скоропадський нагадав про практику спецслужб Росії викрадати людей України.

«Навіть, якщо вони і були членами «Правого сектору», то це їх справи, це українські справи», — сказав Скоропадський і назвав затримання романа Терновського «терористичними діями з боку силових структур Росії».

Скоропадський зазначив, що наразі в Росії затримано кілька людей, яким закидають причетність до «Правого сектору», але вони не мали жодного відношення до організації.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+