Слухати

Рада проголосувала за направлення до КСУ проектів про скасування недоторканності / Новини на Громадському радіо

Рада проголосувала за направлення до КСУ проектів про скасування недоторканності

19 жовтня 2017 - 14:12
Парламент голосував за два законопроекти

 

 

Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного суду України законопроектів про скасування депутатської недоторканності.

За президентський 7203 і депутатський 6773 законопроекти проголосували 336 і 328 парламентарів відповідно.

Обидва законопроекти пропонують вилучити норму статті 80 Конституції України, відповідно до якої «народні депутати України не можуть бути без згоди ВРУ притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані».

 

Відмінність між ними полягає в тому, що депутатським законопроектом передбачено набрання чинності після його опублікування, а в президентському законопроекті — з 1 січня 2020 року.

Проти президентського законопроекту проголосували позафракційна Надія Савченко та нардеп від «Народного фронту» Віктор Романюк. Романюк — єдиний парламентарій, який проголосував також проти депутатського законопроекту.

На вечірньому засіданні парламент планує розглянути законопроект про внесення змін до виборчого законодавства.

Нагадаємо, учора, 18 жовтня, Комітет Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя на засіданні ухвалив рішення рекомендувати парламенту направити депутатський і президентський законопроекти про зняття недоторканності до Конституційного суду України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+