Слухати

Шоу «Інтера» про 12-річну маму порушує конвенцію ООН, — офіс омбудсмена  / Новини на Громадському радіо

Шоу «Інтера» про 12-річну маму порушує конвенцію ООН, — офіс омбудсмена

19 жовтня 2017 - 19:08
Представниця Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Аксана Філіпішина

«Перш за все, на нашу думку у цій програмі були порушені основні права дитини. Право дитини на невтручання в особисте життя, право на честь та гідність. Це 16 і 17 стаття конвенції ООН про права людини. Ця конвенція захищає права людини. В тому числі від інформаційного втручання. 

Ми вважаємо, що у програмі проводився допит в стресовій ситуації. Кримінально процесуальний кодекс передбачає умови, за яких може відбуватись допит дитини. Так, це має бути у присутності представника закону, але умови мають бути іншими. Як правило, це проводить психолог. За всіма міжнародними стандартами батьки, прокурори, адвокати мають знаходитись поза кімнатою, де проходить допит», — прокоментувала Аксана Філіпішина в ефірі Громадського радіо. 

Аксана Філіпішина також заявила, що це вже не перша подібна ситуація. На каналі «СТБ» йшлося про сексуальне насилля над неповнолітньою дитиною. Тоді за результатами реагування Уповноваженого була призначена позачергова перевірка «СТБ», а Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ввела штрафні санкції. 

Нагадаємо, що на телеканалі «Інтер» вийшли дві серії ток-шоу «Стосується кожного» на тему «Мама-дитина» – про 12-річну шестикласницю з Борислава Львівської області, яка у вересні народила дівчинку. Після звернення омбудсмена та громадських організацій Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «Інтер» за програму з 12-річною матір’ю.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+