Слухати

Бойовики ОРДЛО відмовляють уповноваженій з прав людини у доступі до полонених

20 жовтня 2017 - 17:46
Процес обміну полоненими відбувається повільно, каже Лутковська
Бойовики ОРДЛО відмовляють уповноваженій з прав людини у доступі до полонених / Новини на Громадському радіо

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська отримує відмови від бойовиків з ОРДЛО на прохання надати доступ до місць несвободи, де утримуються українські полонені.

Про це вона розповіла у коментарі Громадському радіо.

«Навіть тимчасово непідконтрольна територія — це територія все-таки України, й український омбудсмен має право там здійснювати свої повноваження. Відповідно я прошу надати мені можливість здійснювати мої повноваження на тимчасово непідконтрольній території. На жаль, поки що позитивної відповіді я не отримала. Я можу приїхати (в ОРДЛО, — ред.), але проблема в тому, що я не можу зайти у місця несвободи», — заявила Лутковська.

Відсутність доступу вона вважає «великою проблемою у частині виконання повноважень».

За словами Уповноваженої, поки що процес обміну полоненими проходить повільно.

«Відбуваються дуже складні переговори у Мінську. Вони рухаються уперед, але, на жаль, не з тією швидкістю, з якою хотіла б це провести українська сторона. Ми отримуємо підтвердження лише стосовно певної кількості осіб. Це не весь список тих, кого ми вважаємо полоненими», — сказала Лутковська.

Уповноважена також розповіла, що все ще чекає відповіді від російської омбудсман Тетяни Москалькової на запрошення відвідати затриманих в Україні громадян Росії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+