Слухати

Седлецька розповіла, через які розслідування можуть стежити за журналістом «Схем» / Новини на Громадському радіо

Седлецька розповіла, через які розслідування можуть стежити за журналістом «Схем»

20 жовтня 2017 - 17:14
Головна редакторка програми «Схеми» Наталка Седлецька розповіла, через які розслідування можуть стежити за журналістом програми «Схеми» Олександром Чорноваловим

Останнім часом журналіст програми «Схеми» Олександр Чорновалов кілька разів помічав за собою спостереження, - повідомило Радіо Свобода. 

Увечері 17 жовтня, коли Олександр прямував із редакції у центрі Києва додому, то помітив, що невідомі чоловіки слідують за ним. Спочатку журналіст побачив їх у вагоні метро. Чоловіки поводили себе підозріло і кілька разів направляли на нього камери телефонів. Олександр вирішив не їхати далі до своєї станції метро, а зійшов з потяга на станції метро «Печерська». При цьому двоє підозрілих молодиків також рушили за ним.

«Ще у вівторок увечері мені зателефонував Олександр Чорновалов з метро і повідомив, що за ним стежать. Він робив кілька знімків. Ці люди не йшли на контакт, не хотіли пояснювати, чому вони стежать. Потім вони сховались і зникли у потязі метро, який їхав у зворотному напрямку від того, яким вони рухалися, коли переслідували Сашка. Я попрохала його поїхати додому на таксі.

Наступного ранку, коли він вів свою дитину до школи, то теж помітив за собою стеження. У нас під редакцією дивна активність. Є люди, які себе дивно поводять та ховаються від камер. Це не вперше у нас таке. Але це вперше, щоб стеження велося настільки відкрито. Саме тому ми вирішили, що маємо повідомити про це публічно.

Сашко автор багатьох резонансних розслідувань. Від «рюкзаків Авакова» до підприємств Порошенка. Останнім часом займався справою про суддю Вищого господарського суду Артура Ємельянова. Під час підготовки матеріалу, Ємельянов не дуже чемно з нами спілкувався та погрожував судом. Розслідування вийшло за декілька днів до того, як Олександр помітив стеження».

Наталка Седлецька також повідомила, що вони вже написали заяву до поліції та найняли адвоката. 

Нагадаємо, що Олександр Чорновалов працює у програмі розслідувань «Схеми» від моменту її створення у 2014 році. За цей час опублікував низку журналістських матеріалів, що викривають високопосадову корупцію. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+