Слухати

Стало відомо, в чому саме в РФ підозрюють українця Павла Гриба (ВІДЕО)

20 жовтня 2017 - 06:22 186
За інформацією, яка прозвучала під час засідання щодо продовження йому арешту, разом зі знайомою, на зустріч з якою Гриб їхав до Білорусі, вони обговорювали підрив школи

Українця Павла Гриба, який наразі утримується в Росії в СІЗО Краснодару, підозрюють в намірах підірвати школу. Про це повідомив його батько Ігор Гриб.

За його словами, 18 жовтня його сину продовжили міру запобіжного заходу, судове засідання було відкритим. Під час засідання була озвучена версія ФСБ через що затримали Павла Гриба.

«За версією ФСБ з 27-го березня по 13-е квітня 2017 року двоє закоханих підлітків, про щось спілкуються по Скайпу. ФСБ пильнує. І зауважує, що серед романтичної нісенітниці молодих людей, обговорення останніх серій мультфільмів і грою в танчики, раптом мова заходить про вибух школи», — пише Ігор Гриб.

Місяць по тому хлопець та дівчина спілкувались на інші теми, розмоби про підрив школи не було.

«Підходить справа до лінійки і випускного балу. Всі діти прощаються зі школою і йдуть у доросле життя. І, природно, ні на лінійці, ні на випускному балу 30.06.2017 ніяких вибухів не відбувається, ніякого теракту, природно, немає, ніхто школи не підірвав і не збирався.
Дівчинка після випускного вечора пише хлопчикові, і вони шепочуть іноді собі в скайпі про всяку нісенітницю (але не про вибух, що не про теракти, ні про що таке). За цей період (червень 2017, переддень випускного балу) можна стверджувати, що в листуванні немає нічого про вибухи, якісь плани або взагалі що-небудь подібне. Це листування зберіглося. І, напевно, воно відома не тільки батькам, а й ФСБ», — пише Ігор Гриб.

До квітневої переписки хлопця та дівчини ФСБ повернулася в липні. Через кілька днів потому, як мав статися «теракт». 

«Але ФСБ не здається. З поганої вівці, хоч вовни жмут. Чи не теракт, так хоч залучення … Було? Було, стверджує ФСБ. Кого, куди?», — зазначає Ігор Гриб.

Отже, четвертого липня ФСБ порушила кримінальну справу, в рамках якої провела обшук в квартирі дівчинки. Обшук проводився через кілька тижнів після тієї дати, яка була вказана в переписці, і на яку нібито був заплановани «теракт».  

«Вилучають, мабуть, листування, залякують, вимагають підтвердження вирваних з контексту фраз. Ймовірно, отримують таке підтвердження, що нескладно», — зауважив батько Павла Гриба.

28 липня ФСБ залучила Павла Гриба в якості обвинуваченого. Далі ФСБ розгорнулася підготовка до спецоперації по затриманню хлопця. До цього була залучена дівчина, з якою він спілкувався.

12 серпня Павла Гриба оголосили в розшук через Інтерпол.

«Так говорить слідчий, але, схоже, бреше. Яким чином в такому разі, його пропустили на кордоні українські та білоруські прикордонники 24-го серпня?», — звертає увагу Ігор Гриб.

18 серпня заочним рішенням суду Павла Гриба заарештували. 24-го серпня ФСБ організувала спецоперацію по викраденню Павла Гриба в Білорусі та вивезла його в РФ.

25-го серпня оформили його офіційне затримання.

Як повідомляло Громадське радіо, 24 серпня у Білорусі зник 19-річний син члена громадської ради Державної прикордонної служби України Ігоря Гриба — Павло Гриб. 

Українець поїхав до міста Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах. Дівчина, з його слів, мала приїхати на зустріч з Російської Федерації.

У вересні російська влада повідомила, що Павло Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодар (РФ).

Після зустрічі з Павлом його адвокат заявив, що українця викрали співробітники ФСБ.

15 вересня Гриба госпіталізували через проблеми зі здоров’ям.

Українських лікарів до Павла не допустили.

У жовтні користувачі Facebook розгорнули флешмоб з вимогою допустити лікарів до Павла Гриба.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+